На боротьбу зі СНІД у світу проситимуть $123 млн

Маша Землянська
10 червня 2014р. 10:36

Погоджено проект консолідованої заявки України до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на фінансування програм боротьби зі СНІДом та туберкульозом. Загальна сума заявки на період 2015-2017 роки - 123 мыльйони 700 тисяч доларыв

"Ці кошти стануть додатковим джерелом фінансування заходів, передбачених загальнодержавними цільовими програмами за напрямками "ВІЛ-інфекція" та "Туберкульоз" та будуть спрямовані на забезпечення доступу до послуг з профілактики та лікування даних захворювань, реалізацію програм догляду та підтримки хворих", - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я. Заступник Міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська наголосила на тому, що «співпраця з Глобальним фондом є одним із ключових факторів формування ефективної відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Україні. Понад 10 років в рамках допомоги з боку фонду Україна має можливість спрямовувати додаткові зусилля й ресурси на профілактику, лікування, соціальну підтримку хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз». Зокрема, йдеться про здійснення профілактичних програм серед споживачів ін’єкційних наркотиків, працівників комерційного сексу, чоловіків, які мають секс із чоловіками, соціально незахищених верств населення, які мають ризики інфікування ВІЛ-інфекцією та туберкульозом.

За статистикою Державної служби з протидії ВІЛ/СНІД та інших соціально небезпечних захворювань, тільки за квітень зафіксовано 1 850 нових випадків ВІЛ та 1 003 - СНІД.

 

Теги: Київ , Здоров'я , гроші