Суд вберіг Софійський собор від сусідства висотки

Маша Землянська
10 червня 2014р. 11:33

Господарський суд Києва за втручання прокуратури повернув з незаконної оренди 0,87 гектара земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». А відтак лишив компанію "Кафі Кафікаф" можливості звести на провулку Киянівському офісно-житлового комплексу з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземною автостоянкою.

"Як з’ясувалося в ході перевірки, вказана земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Не зважаючи на це ділянку було віддано під забудову житлового комплексу, планування якого жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору. Крім цього було встановлено, що особливо цінна земля заповідника надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною. Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі", - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

Справа у тому, що у 2007 році рішенням Київради земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої - майже 58 мільйонів гривень, була надана в короткострокову оренду компанії "Веста-І". За п'ять років, у 2013-му, в договір було внесено зміни, а саме подовжено строк користування ділянкою до десяти років та змінено орендаря. Нині це компанія "Кафі Кафікаф", що зареєстрована у Києві з засновником - ТОВ ""Нафтохімресурс".

Теги: Київ , суд , земля , Київрада , гроші