Slando: Українці приймають біженців безкоштовно

Маша Землянська
10 червня 2014р. 12:19

У травні на порталі приватних оголошень Slando вперше з'явилися оголошення про допомогу біженцям та пошуку біженцями житла. Знайти нове тимчасове або постійне місце проживання пропонують як прості українці, так і агентства нерухомості. Примітно, що співвітчизники часто готові надати житло біженцям за символічну плату і навіть безкоштовно.

Отже, кілька прикладів зі Slando:

«Наприклад, Юрій з Миколаївської області пропонує кримської сім'ї будь-якої національності «окрему хату з великим поливним городом. Створимо умови для вирощування овочів, допоможемо з господарством, продуктами та побутовими умовами. Також можемо допомогти з переїздом. Всі безкорисливо». Василь з Харківської області готовий безкоштовно поселити сім'ю «із зони бойових дій Донецька чи Луганська. Старенький будиночок в передмісті Харкова - 40 хвилин на маршрутці до метро. Можна пожити до нормалізації обстановки, термін на півроку і більше - безкоштовно, роботу знайти (. Супермаркет, цех або ін)».

Інший автор оголошення пропонує «колишнім кримчанам, донеччанам і луганчанам здати в оренду за символічну плату будинок 60 кв.м. в Дунаївці Хмельницької області ». У селі Іваниця Чернігівської області за 250 гривень і «комунальні послуги за свій рахунок» сім'я біженців з Криму зможе орендувати дачу з частковими зручностями.

А імміграційні компанії пропонують переселенцям своїм послуги з отримання статусу біженця і політичного притулку в країнах Євросоюзу. Так, одне з агентств забезпечує «повний супровід і підготовку пакету підтверджуючих документів історії (легенди) про загрозу життю і здоров'ю членів сім'ї, переслідування з боку правоохоронних органів або інших осіб, утиски за расовими, національними, мовними, релігійними, політичними та іншими ознаками» .

Інша імміграційна компанія обіцяє претендентам на статус біженця в Швеції надання безкоштовного житла, допомоги близько 220 євро на місяць на людину, медичної страховки, безкоштовного адвоката і навчання мови за рахунок держави».

 

Теги: Київ , гроші