Чи справді у кефірах паличка та немолочний жир

Маша Землянська
11 червня 2014р. 10:54

Чи справді у кефірах паличка та немолочний жир

Центр незалежних експертиз "Тест" перевіряв на якість дев'ять марок кефіру українського виробництва. На "відмінно" випробування пройшли тільки два виробника.

За результатами тестування п'ять з дев'яти кефірів отримали позитивні оцінки. "Відмінно" у кефірів "Біла лінія" і "Молокія". Це не найдорожча продукція в тесті - 1,46 гривені і 1,64 гривні за 100 грамів відповідно. З оцінкою "добре" кефіри "Добряна", "Простоквашино" і "Яготинський". Далі – гірше. Кефір "Галичина" і "Слов'яночка" отримали оцінку "погано" - підвела мікробіологія. Першому забракло кефірних дріжджів, у другому – знайшли перебільшену кількість кишкових паличок.

Найгіршими виявились кефіри "Главмолоко" і "Злагода". За що і отримали від "Тесту" "дуже погано". До обох були зауваження через смак та вигляд продукту. Знайшлися і проблеми з мікробіологією. "Злагоді", наприклад, забракло кефірних дріжджів. До продукції марки "Главмолоко" було більше претензій. По-перше, в ній знайшли забагато кишкових паличок. По-друге - був виявлений немолочний жир. Дізнатися більше про результати перевірки "Тесту" можна тут.