Начальник ДАІ-водіям: "За хабарі відповідатимете"

Максим Опанасенко
12 червня 2014р. 10:12

Начальник департаменту ДАІ Міністерства внутрішніх справ Анатолій Сіренко звернувся до українських водіїв щодо хабарів. Про це повідомляє прес-служба ДАІ.

"З призначенням на посаду, я проінформував громадян щодо своєї принципової позиції відносно викоренення корупції в лавах Державтоінспекції. Особовий склад ДАІ був суворо попереджений про недопущення корупційних діянь, халатного відношення до своїх професійних обов’язків та відповідальність за вчинення таких дій. Жорстке реагування на прояви корупції дали відповідні результати: на сьогодні скарг щодо неправомірних дій інспекторів ДАІ значно менше. Однак, викорінюючи корупцію в своїх лавах, ми постійно стикаємося з ситуацією, коли самі учасники дорожнього руху намагаються "відкупитися" від прискіпливого інспектора, пропонуючи йому грошову винагороду. Таким чином "спіймані" водії намагаються уникнути судової тяганини чи адміністративної відповідальності" - йдеться в зверненні.

Сіренко нагадує - за пропозицію хабаря в Кримінальному кодексі передбачений штраф - від 500 до 750 неоподаткованих мінімумів або ж обмеженння/позбавлення волі до чотирьох років.

"Вимагаючи від працівників ДАІ принципового, чесного, відповідального ставлення, учасники дорожнього руху повинні пам’ятати, що у них є не тільки права але й обов’язки. Тож, водії мають самі чітко дотримуватися вимог законодавства" - йдеться в повідомленні.

Відтак, Сіренко дав ДАІшникам доручення робити фото і відеофіксацію "водійських хабарів". "Отже, відтепер, пропонуючи гроші інспектору аби  уникнути відповідальності за скоєне правопорушення, водій має всі шанси потрапити до об’єктиву фотоапарату чи відеокамери, що зафіксують момент передачі коштів  інспектору ДАІ.  За що, відповідно, керманичу авто доведеться відповідати згідно чинного законодавства" - каже начальник ДАІ.

 

 

Теги: Київ , ДАІ