Кияни почали скаржитись на рішення екс-Київради

Маша Землянська
12 червня 2014р. 10:52

У комісію Київради, яка перевіряє законність рішень, прийнятих попередньою Київрадою, надійшло перше звернення від киян. Про це повідомляє прес-служба голови комісія Тетяни Меліхової.

"Колишні активісти проти забудови на вулиці Юності, 8-а, а нині новообрані депутати Київради, звернулися до голови тимчасової комісії Київради з питань перевірки легітимності рішень Київради, прийнятих від травня 2006 року з проханням перевірити законність і скасувати рішення Київради від 13.11.2013р. №635/10123 «Про поновлення ТОВ «ФСВ» договору оренди земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку з підземним паркінгом на вул. Юності у Дніпровському районі м. Києва». Відповідне звернення направили депутати Київради Павло Бригинець, Юрій Лещенко та Анатолій Велімовський. 

«Внаслідок незаконного будівництва забудовником ТОВ «ФСВ» багатоповерхового житлового будинку на вулиці Юності, 8-а порушуються права та свободи мешканців та громадян України. Протягом останніх кількох років ми у складі громад и району, ще не будучи депутатами Київради, вели та ведемо боротьбу з незаконним будівництвом», - розповіли депутати у своєму зверненні до Меліхової.

Депутати наголосили, що з приводу законності цього будівництва постійно відбуваються акції протесту, на одній з яких міліція за вказівкою забудовника затримала кількох людей, які наважилися сказати, що вони виступають проти будівництва біля їхніх житлових будинків. Серед затриманих на акції протесту виявився брат народного депутата Олександра Бригинця Павло (який обраний депутатом Київради). Юрій Лещенко був правозахисником громади у судах проти згаданого будівництва. А. Велімовський є одним з активістів, які борються із забудовою.

Нагадаємо, згадане будівництво розпочате біля житлових будинків без згоди на це мешканців сусідніх будинків. Крім протестів громади, незаконність цієї забудови свого часу підтвердила також КМДА, яка повідомила, що орендна угода забудовником була підписана незаконно, проект будівництва не пройшов необхідних експертиз – він не погоджений з Планом містобудування, а навколо майбутнього будинку відсутня прибудинкова територія.

Відповідно до припису Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 29.10.2013 р. зазначене будівництво було призупинено, так як воно не відповідало законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам. Крім того, будівництво виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Проте, даний припис не виконується забудовниками (ТОВ «ФСВ»), які продовжують будівництво.

Крім того, 14.05.2013 р. реєстраційна служба ГУ юстиції зареєструвала право власності ТОВ «ФСВ» на об’єкт незавершеного будівництва житлового будинку. Підставою виникнення права власності стала декларація про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012 р., яка на той ч ас, насправді, була скасована наказом Інспекції Держархбудконтролю - про що забудовник замовчав - та опис об’єкта нерухомого майна 4% готовності. Тобто, даний витяг видався з грубим порушення законодавства, так як реєстрація права власності реєстраційною службою може бути здійснена лише після здачі об’єкта в експлуатацію та реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації, а не після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, що було здійснено.

Незаконність будівництва також була доведена і передоведена громадою й в судах. Але незважаючи на ці всі порушення законодавства ТОВ «ФСВ», тотального невиконання забудовником умов договору оренди земельної ділянки на підставі рішення Київради від 29.03.2007р. №411/1072 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ФСВ» земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку з підземним паркінгом на вул. Юності у Дніпровському районі м. Києва», Київрада прийняла рішення від 13.11.2013р. №635/10123 «Про поновлення ТОВ «ФСВ» договору оренди земельної ділянки для будівництва. 

Відповідно до Ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.03.2014 р. №К/800/40947/13 касаційну скаргу громадської організації «Самоврядна громада» (яка бореться проти зазначеного будівництва) задоволено, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.04.2013р. скасовано, Постанову Окружного адміністративного суду Києва від 15.03.2013р. залишено без змін. А саме у задоволенні позову ТОВ «ФСВ» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Києві, про скасування наказу Інспекції від 11.01.2013р. №2 про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстровану 15.11.2012 р. відмовлено повністю.

Крім того, відповідно до постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.02.2014р. забудовнику - ТОВ «ФСВ» - було відмовлено у задоволенні позову до Департаменту міського благоустрою та природного середовища про визнання протиправним та скасування рішень Департаменту про демонтаж будівельного паркану за адресою: м. Київ, вул. Юності, 8-а", - йдеться в повідомленні прес-служби Меліхової.

Теги: Київ , Київрада , земля