Антимонопольщики створюють "чорний список" фірм

Максим Опанасенко
12 червня 2014р. 11:43

Антимонопольний комітет почав розміщувати на своєму сайті інформацію про фірми і приватних підприємців, котрі порушили закони (антиконкурентні дії) при проведенні закупівель.

"Розміщено Зведені відомості про рішення органів Комітету щодо визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосувалися спотворення результатів торгів (тендерів), а також щодо можливого подальшого судового розгляду цих рішень, їх перевірки, перегляду органами Антимонопольного комітету України" - йдеться в повідомленні.

За законом замовник торгів (держпідприємство, міністерство тощо) зобов'язаний відмовити пропозиції фірми чи приватного підприємства, якщо вони протягом останніх трьох років були спіймані на порушеннях і антиконкурентних діях.

Щоправда, антимонопольщики не видають фірмам і ФОПам довідок про притягнення чи не притягнення до відповідальності за антиконкурентні дії. Відтак, "чорний список", котрий формує Антимонопольний комітет, за повідомленням, може використовуватися як своєрідний довідник.

Подивитися на "чорний список" можна тут.

 

Теги: Київ , АМКУ , закупівлі , фірми