Чи справді діти залишаються "без надії" на життя

Маша Землянська
13 червня 2014р. 14:27

Чи справді діти залишаються "без надії" на життя

"Дитяча надія" на життя - новий корпус в Національній дитячій лікарні "Охматдит", через брак фінансування не можуть добудувати. Робити "заморозили" більше півроку тому, хоча й досі ворота на підході до корпусу прикрашає банер, де вказано: "завершення будівництва: ІІІ квартал 2014 року".

Наразі корпус ззовні фактично добудований, проте переселяти сюди відділення - не можна. Так само у приміщенні вже більше року стоїть обладнання. Воно і досі не рятує дитячі життя. Проте за договором з виробником, термін дії гарантії стартуватиме тільки після першого запуску. Його закупили ще часів, коли гроші були. Вирокник обіцяє: термін гарантії стартуватиме від дня запуску.

За проектом, новий корпус у Охматдиті мав відкритися вже цього вересня. Адже три роки тому, у вересні 2011-го компанія "Укрпрофмед" була обрана генеральним підрядчиком будівництва нового корпусу в Охматдиті. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання спочатку було заплановано 1,8 мільярда гривень. Наприкінці жовтня Кабмін збільшив кошторис будівництва на майже 693 мільйони гривень - до 2,47 мільярдів. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 345 мільйонів. У 2013-му році лікарні на будівництво пообіцяли 750 мільйонів гривень. Проте виділили лишень 145. На інформаційний запит "Свідомо" про решту грошей ані Укрєвроінфрапроект, ані Кабмін чіткої відповіді не дали. У грудні 2013-го року колишній прем'єр Микола Азаров у зриві будівництва звинуватив мітингувальників. За його словами, блокування Уряду активістами Майдану підірвало вирішення соціальних програм. Зокрема, і виділення грошей на добудову нового корпусу Національної дитячої лікарні Охматдит.