До чиїх порад прислухатиметься Кличко

Максим Опанасенко
17 червня 2014р. 10:28

До чиїх порад прислухатиметься Кличко

УДАР на виборах до Київради отримав не лише найбільшу кількість голосів виборців, але й найбільшу порцію негативу з боку опонентів і громадських активістів. Не дивно - під червоно-білими прапорами у депутатський корпус міста пройшла череда "нових-старих" облич від "Блоку Леоніда Черновецького". Не помітити цього було неможливо.

Відтак, увага до "мерської команди" Кличка загострилася. 6 червня вона поповнилася – Кличко призначив одразу чотирьох радників. Ними стали Ігор Ніконов, Павло Рябікін, Павло Демінський і Богдан Баласинович.

Ми покопалися в біографіях цих людей.

Знайшли багато ниточок, що ведуть до знайомих прізвищ.

БОГДАН БАЛАСИНОВИЧ

За офіційною біографією Богдана Баласиновича, він має солідний "державний" досвід роботи.


 

Так, у 2003-2005 він працював помічником Міністра юстиції. Останнім в той час був Олександр Лавринович.

Далі, у 2005-2006 роках, Баласинович працював заступником директора Департаменту з питань санації та банкрутства Міністерства економіки. Міністерство в той час було "під контролем" помаранчевої команди – в першій половині 2005-го його очолював Сергій Терьохін, з другої половини 2005-го до серпня 2006-го – нинішній прем’єр Арсеній Яценюк.

З 2006-го по 2007-ий Баласинович  був на посадах першого заступника директора Державного департаменту з питань банкрутства, головного спеціаліста Управління  зовнішньо-економічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів. Також - радником першого віце-прем'єр-міністра. Цікаво, що в той період – у серпні 2006-го – грудні 2007-го – прем’єром був Віктор Янукович, а першим віце-прем’єром – Микола Азаров. 

Далі Баласинович увійшов до робочої групи нацпроекту "Чисте місто", за яким мали звести сміттєпереробні заводи в 10 містах країни, і очолив однойменне державне підприємство.

У 2012-му Богдан Баласинович балотувався до парламенту у Чернівецькій області – від УДАРу. 

Ми також знайшли цікаву інформацію в офіційній газеті парламенту "Голос України". За нею, у серпні 2012-го, людина з таким же ПІБ – Баласинович Богдан Олександрович – перестала бути помічником народного депутата України Юлії Льовочкіної (логічно припустити, що до цього - була ним).


 


 

Остання є сестрою екс-очільники адміністрації президента за часів Віктора Януковича Сергія Льовочкіна і екс-нардепом від Партії регіонів.

Цікаво, що Льовочкіна також мала інтерес в сміттєпереробній справі. Окрім того, що вона була автором тематичних законів у парламенті, її ім’я можна пов’язати з омунальним підприємством "Київспецтранс", що займається вивозом і похованням твердих побутових відходів в місті. В липні 2013-го склад Наглядової ради підприємства сформувався так, що чотири з п’яти її членів, включаючи голову, дуже тісно пов’язані з Льовочкіною. Більше про це можна почитати тут.

На наше запитання щодо можливого зв’язку з сестрою екс-очільника адміністрації президента, залишеному на фейсбуці, Баласинович не відповів, хоча повідомлення вже в статусі "просмотрено":

Ми запитаємо про це у новопризначеного радника мера знову, коли буде можливість зробити це наживо.

ПАВЛО РЯБІКІН

Павло Рябікін – юрист і нардеп з досвідом. Вперше у Раду він потрапив у 2000-му як безпартійний. З березня 2005-го входив в "Нашу Україну", попередньо побувши довіреною особою кандидата в президенти Віктора Ющенка.

З 2012-го Рябікін - нардеп від УДАРу.

За його словами, з Кличком вони познайомилися у 1995-му, коли боксеру-початківцю знадобилася юридична порада. З того моменту і почали спілкуватися.

"В какой-то момент я задал вопрос: чем я могу быть полезен. Он (Кличко) давал мне партийные поручения, я их выполнял, занимался кризисным менеджментом в партийной организации в Николаевской области" - розповідав Рябікін "Форбсу" у серпні 2013-го.

За інформацією з його офіційної сторінки на сайті Ради, на момент обрання депутатом, Рябікін працював заступником директора – начальником порту ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт".

Це вона "освоїла" київську зелену зону - Жуків острів. У 2002 році фірма отримала в оренду дві земельні ділянки загальною площею 4,54 гектари – на Лютневій, 58а. У 2003 році ця ж фірма отримала ще 11,30 гектари тут же.

На Лютневій, 58а нині працює яхт-клуб "Маячок". В тому ж інтерв’ю "Форбсу" Рябікін підтверджує, що є співвласником комплексу. Окремі ЗМІ пов’язують "Маячок" з Дмитром Фірташем. Рябікін каже – 50% комплексу належать американській компанії, яка жодного стосунку до Фірташа не має.

Щоправда, свого знайомства з останнім Рябікін не спростовує: "Как человек, занимающийся адвокатской деятельностью в 90-х годах, я знаком со многими украинскими олигархами, в том числе – с Дмитрием Фирташем, Вадимом Новинским, Игорем Бакаем и многими другими. Я также отвечал за зарубежную деятельность адвокатской компании "Василь Кисиль и Партнеры".

Більше інформації про Рябікіна і про "освоєння" Жукового острова ми подамо в найближчі кілька днів.

ІГОР НІКОНОВ

Ігор Ніконов – очільник і співвласник будівельного гіганта – фірми "К.А.Н. Девелопмент".

"Паркове місто", "101 Tower", "Біонік Хілл", "Ocean Plaza", "Arena City" і "Respublica", котру зараз зводять біля Одеської площі – це якраз її об’єкти.

"С Виталиком у меня давние дружеские отношения, мы знакомы почти 20 лет. Он помогал с раскруткой "Арены". Подарил свои перчатки, чемпионские пояса, фотографии с автографом. Но это маркетинг, не более. Мы там вообще сделали такую акцию – 50% скидки олимпийским чемпионам". Саме так Ніконов розповідав про нині мера Києва у інтерв’ю "Форбсу" у грудні 2012-го.

В тому ж інтерв’ю Ніконов підтверджує колишнє партнерство з добре відомим киянам Вагіфом Алієвим, нардепом-регіоналом Василем Хмельницький, котрий свого часу запропонував компанії Ніконова ділянку для комплексу "Паркове місто" і колишнім регіоналом Вадимом Столарем, котрий на виборах 2012-го програв місце в Раді Олександру Бригинцю.

ПАВЛО ДЕМІНСЬКИЙ

Павло Демінський разом з братом мера Володимиром Кличком був співзасновником цілої низки фірм - ТОВ "Кватро М", ТОВ "Терра Нова", ТОВ "МБ Україна". В усіх трьох Демінський значиться і зараз, а в "Кватро М" - досі разом з Кличком.

 


 


 

У 2008-му бізнес-партнер Кличка-молодшого проходить - в Київраду, звісно - від УДАРу. Але вже у вересні 2010-го депутат достроково припинив свої повноваження. На момент виборів Демінський фігурував як генеральний директор ТОВ "Чорноморська інвестиційна група".

Ілюстрація - dt.ua