Хто ще хотів розібратись з убитим суддею Зубковим

Олександра Веснич
24 березеня 2011р. 14:30

Хто ще хотів розібратись з убитим суддею Зубковим

Якби вбивця планував демонстративно вбити суддю, чи він робив би при цьому прес-конференцію?

Міністр внутрішніх справ вважає, що так. Сьогодні він оголосив, що затримали підозрюваного у вбивстві Шевченківського судді Зубкова. Чоловік ніби мстився за виселення з житла.

Анатолій Могильов нічого не сказав про те, що якби суддя був живий, сьогодні ж Вища рада юстиції мала розглядати його звільнення. Вища рада юстиції - це каральний орган, за допомогою якого в останній рік влада наганяє на суддів страх.

Хто хотів звільнити Зубкова?

Пропрацювавши в Шевченківському суді 10 років, Сергій Зубков збирався рухатися вище по кар'єрній драбині - перевестись до Апеляційного суду. Але на нього почали скаржитись - причому високі посадовці.

Наприклад, начальник Архітектурної будівельної інспекції Олександр Бондаренко стверджував, що суддя виносив рішення по незаконному збільшенню поверховості будівель у центрі Києва.

Голова Держкомітету архівів Ольга Гінзбург скаржилась, що через рішення Зубкова з держфонду незаконно відчуджували колекцію картин художника Миколи Глущенка на користь його онучки за кордоном.

Перевіряти Зубкова взявся ключовий гравець у Вищій раді юстиції - заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов.


Карикатура від виселенного з житла.

За що зачепилось слідство?

Натомість найперша історія, як почало перевіряти слідство - ніби-то виселення сім'ї з квартири в центрі Києва.

За 3 тижні до вбивства, 28 лютого виселений Дмитро Павличенко дав прес-конференцію в УНІАН. Потім закидував Інтернет статтями, де звинувачував в тому числі суддю Зубкова.

Дмитро Павличенко стверджує, що на його квартиру №21 на першому поверсі будинку №33/34 по вулиці Богдана Хмельницького вже 15 років посягає нідерландська фірма «Гоойоорд Б.В.» (GOOIOORD. B.V.). Зубков у квітні 2010 прийняв рішення на користь фірми і, спираючись на нього, людей виселили.

"Свідомо" розшукало рішення судді Зубкова. Як виявилось, він лише затвердив усунення перешкод в користуванні житлом згідно іншого рішення суду 2005 року.

Міліція нічого не згадує про інші справи, де вершити правосуддя ризиковано для будь-якого судді.

Які складні справи вів суддя?

Щодо 2 скандальних будівництв: на вулиці Гончара та на території Олександрівської лікарні. 

В обидвох випадках він вже встиг прийняти рішення на користь людей, що протестують проти забудов.

На Гончара 17/23 будівельники елітного жилого косплексу Fresco Sofia хотіли 560 тисяч гривень штрафу з протестувальників, але Зубков 22 листопада 2010 відмовив фірмі ООО «Інвестиційно-будівельна група» і визнати будівництво законним, і стягнути штраф.

До цього аналогічні рішення приймали інші судді Шевченківського суду, коли забудовник ще просив всього 140 тисяч гривень. Зараз будівельники оскаржують рішення Зубкова.

5 квітня - за 10 днів - Зубков мав почати перевірку, як вважають мешканці, дерибану київської Олександрівської лікарні.

15 лютого цього року він вирішив відмінити рішення свого ж Шевченківського суду щодо незаконності будівництва і мав почати розгляд справи по суті.