У 2013-му почастішали випадки ВІЛ-інфікування

Маша Землянська
18 червня 2014р. 10:58

У 2013-му році офіційно зареєстровано 21 тисяча 600 нових випадків ВІЛ-інфекції або 47,6 випадків на 100 тисяч населення. Такі цифри - найвищий показник за весь період спостереження, починаючи з 1987-му року. До того ж, при запланованому Загальнодержавною програмою 10-відсотковому зниженні рівня смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, в порівнянні з 2008 роком, цей показник фактично становив лише 1,8%. Такі дані аудиту Рахункової палати.

 

"Як показав аудит, запланованих Загальнодержавною програмою забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки результатів у повному обсязі не досягнуто. Причинами є обмеженість бюджетних коштів та відсутність належної взаємодії МОЗ (як державного замовника зазначеної програми) з Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, а також із центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, які були виконавцями відповідних заходів програми коштом державного і місцевих бюджетів, та Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні", - йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

 

Там також констатували, що недостатній рівень поінформованості населення про ризики для його здоров'я, про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби її профілактики свідчить про те, що проблема ВІЛ-інфекції/СНІДу вийшла за межі виключно медичних питань.

 

 

 

 

 

Теги: Київ , ВІЛ , Здоров'я