ГПУ взялася за військових,що "кинули" ІЛ на смерть

Максим Опанасенко
18 червня 2014р. 16:00

Головне управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері почало кримінальне провадження щодо посадовців Збройних сил та Оперативного штабу управління антитерористичною операцією Антитерористичного центру при СБУ. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У ГПУ кажуть -  з вини цих людей 14 червня у Луганську загинули 49 військовослужбовців, знищено літак Іл-76, озброєння та військове майно. "Встановлено, що 14 червня о 00 год. 13 хв. для забезпечення антитерористичної операції, яка проводиться у Донецькій та Луганській областях, із Дніпропетровська в Луганськ вилетів військово-транспортний літак Іл-76, на борту якого перебували 40 військовослужбовців 25 повітряно-десантної бригади, 9 членів екіпажу 25 окремої бригади військово-транспортної авіації, військова техніка та інше військове майно. 
Як з’ясувалося, службові особи Збройних Сил України та Оперативного штабу управління антитерористичною операцією проігнорували наявну інформацію про активізацію діяльності терористичних угруповань поблизу аеропорту міста Луганська, а також перебування на їхньому озброєнні переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), та не вжили заходів щодо безпечної посадки літака в районі проведення антитерористичної операції" - йдеться в повідомленні.

 Як наслідок - літак було обстріляно терористами, він загорівся та впав. Всі 49 військових загинули.

Загинули усі 49 військовослужбовців, які знаходилися на його борту, військове майно та техніка знищені.

Справу кваліфікують як "недбале ставлення до військової служби". За це винні можуть сісти за грати на 3-7 років.

 

Теги: військові , гпу , Київ , Луганськ