Під Мінфіном лежали активісти з проханням про ліки

Маша Землянська
18 червня 2014р. 16:34

Під Мінфіном лежали активісти з проханням про ліки

З пів сотні активістів влаштували лежачий протест перед входом до будівлі Міністерства фінансів. Так вони намагалися привернути увагу до того, що десятки тисяч українців помруть вже цього року, якщо Мінфін не профінансує закупівлю ліків для смертельно-хворих українців. Про це повідомляє благодійний фонд "Пацієнти України", що власне і був ініціатором лежачої акції, 

Цього ж дня відбувалося засідання представників різних відомств та міністерств, в яких пропонувалося забрати надлишкові кошти та перерозподілити їх на закупівлю життєво-важливих ліків. Серед них були СБУ, Міністерство доходів та зборів України, МВС, Міністерство освіти і науки. У фонді "Пацієнти України" запевняють: мізерні гроші на ліки, що виділяла минула влада хворим українцям, складали 40% від потреб. Цього ж року цифри скоротилися вдвічі внаслідок девальвації гривні та введення додаткового ПДВ на ліки, та становлять лише 20% від потреби. Тобто дефіцит коштів на ліки становить 80%. «Що таке 20% в людських життях? Це 1 з 5 українців, який зможе вижити. Через недофінансування вже у вересні місяці 22 000 ВІЛ-позитивних українців залишаться без лікування, – стверджує Дмитро Шерембей, голова "Пацієнти України". – Система в Україні побудована таким чином, що чиновник в МінФіні – по суті, фінансист – є безапеляційною особою, яка своїм підписом вирішує, кому жити, а кому помирати, які програми підтримати, а які зменшити. Ми знаємо навіть ім’я цієї людини – Володимир Матвійчук, заступник Міністра фінансів. Саме ця людина сьогодні вирішуватиме, перерозподілити кошти, скажімо, з Міністерства доходів та зборів та ремонту приміщень на закупівлю ліків для смертельно-хворих українців, чи ні».

Своєю акцією активісти також намагалися достукатися до чиновників, які йшли на нараду до МінФіну. Адже кожному з них доводилося переступати через людські тіла, заходячи до будівлі. Це, на думку активістів символізувало те, як ці чиновники переступатимуть через людські життя, якщо не погодяться перерозподілити кошти зі своїх відомств та міністерств, щоб врятувати життя пацієнтів.

Теги: Київ , ліки , гроші