Спійманий на хабарі Мельник заявив на Клименка

Максим Опанасенко
18 червня 2014р. 16:48

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка за заявою екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"За інформацією Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України О. Клименко впродовж 2012-2013 років, зловживаючи своїм службовим становищем неодноразово погрожував екс-ректору зменшити бюджетне фінансування діяльності університету, у випадку ненадання йому 20 млн гривень.  Відомості про вказане правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки)" -йдеться в повідомленні.

Також, за даними прокуратури, Клименко, перебуваючи на посадах голови Державної податкової служби і міністра доходів і зборів відкрив 23 рахунки у 7 банках, куди надійшло 38 мільйонів гривень. Їхнє походження встановлюють.

"Також під час досудового розслідування встановлено, що за цей же період на рахунки його дружини Олени Клименко надійшло понад 396, 6 млн грн, а на рахунки брата Антона Клименка загалом надійшло понад 446, 5 млн грн, які були витрачені в основному на оплату бронювання та проживання в готелях, оплату товарів, робіт та послуг.  Таким чином, фінансові операції, пов’язані із надходженням коштів на рахунки близьких родичів Олександра Клименка є його прихованими доходами, пов’язаними із службовою діяльністю на посадах Голови Державної податкової служби України, Міністра доходів і зборів України та можуть бути задіяні у схемах відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом. Походження вказаних коштів також встановлюється" - кажуть в ГПУ.

Нагадаємо, що 8 травня Клименко був оголошений в розшук.

Також нагадаємо, що 27 липня 2013 року МВС і Міндоходів повідомили про затримання тодішнього ректора Національного університету Державної податкової служби, екс-нардепа від Партії регіонів Петра Мельника через отримання хабаря у розмірі 40 і 80 тисяч гривень від двох осіб, котрі хотіли просунути до ВНЗ своїх родичів. На ряд судових засідань Петра Мельника доставляли в інвалідному візку, сам ректор заявляв про тяжке захворювання. Довести суд до кінця не вдалося - Петро Мельник втік з країни, знявши електронний браслет, котрий повинен був контролювати його перебування під домашнім арештом. Повернувся "утікач" лише після революції в Києві. Його одразу затримали правоохоронці, але вже у травні Мельник вийшов на волю - під заставу.

Теги: гпу , Мельник , Клименко , Київ