Квіт віддав 47 мільйонів улюбленцям Табачника

Максим Опанасенко
19 червня 2014р. 12:58

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти - структура Міністерства освіти і науки, що відповідає за друк підручників, підписав ряд угод на випуск книжок для шкіл. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Загальна вартість - 89 мільйонів гривень. Загалом, замовили 52 назви підручників для 6 класів (наклад - майже 5 мільйонів екземплярів). Цікаво, що більше половини замовлення отримали видавництва, що активно отримували держзамовлення за часів Дмитра Табачника на посаді міністра освіти.

Так, майже 25 мільйонів гривень відійшло ТОВ "Видавництво "Генеза", а 22 мільйони - ТОВ "Видавничий дім "Освіта".

Видавничий дім "Освіта" та "Генеза" - герої більшої частини розслідувань "Свідомо" про книжки. Наприклад, минулоріч вони "поділили" між собою більшу частину держзамовлення на друк підручників для 5-класників. На двох вони отримали майже 59 мільйонів гривень - більше половини виділеної суми. "Видавничим домом "Освіта" ще у 2013-му керувала Тамара Ткаченко. Вона входила до різних груп і комісій Міносвіти - від журі на звання "Вчитель року" до обрання кращих авторів підручників для шкіл. Ткаченко також працювала у державному видавництві "Освіта" і у "Укрвидавполіграфії".  Палко підтримувала Дмитра Табачника. Після того як вона очолила ТОВ "Видавничий дім Освіта" - у 2011-му, фірма почала збирати врожай перемог на державних тендерах десятками мільйонів гривень. Більше того, саме "Освіта" взялася свого часу друкувати продукт одіозного проекту Міносвіти Дмитра Табачника - українсько-російський підручник з історії для вчителів.

Показово, що саме це видавництво - головний герой минулорічного скандалу, коли батьки школярів звинуватили "Освіту" у величезній кількості помилок у підручників для молодших класів. Видавництву довелося визнати "промах", а Інституту інноваційних технологій пообіцяти ретельніше придивлятися до виконавців держзамовлення.

"Генеза" відрізняється від інших видавництв тим, що його головним редактором на початку 2000-х був Олександр Удод. Саме ця людина протягом останніх років очолювала Інститут інноваційних технологій, котрий і замовляє підручники. Щоправда, з приходом Сергія Квіта на посаду міністра, Удод був відсторонений від виконання обов'язків.

Решту державного замовлення поділили між собою видавництва "Світ", "Сиция", "Ранок", "Світоч", "Гімназія", "Букрек", "Астон", "Алатон", "Астропринт", "Навчальна книга - Богдан".

Ось що, у кого і за скільки замовили загалом:


 


 


 


 


 


 

 Варто зауважити, що торги не були відкритими, бо за законом, автори підручників самі визначають видавництва, в котрих друкуватимуться їхні роботи. Тож, Інститут виконав роль простого замовника. Найдорожчий із замовлених екземплярів нині коштує 344 гривні за один (література для шкіл з польською мовою навчання).

 

 

Теги: Київ , Квіт , Табачник , схеми