КМДА обіцяє знайти гроші на поховання одиноких

Маша Землянська
23 червня 2014р. 10:59

Найближчим часом столична влада повністю вирішить питання щодо поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, та знайдених невпізнаних трупів. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький, коментуючи відкрите звернення омбудсмена Валерії Лутковської щодо великої кількості непохованих тіл у судово-медичних моргах Києва.

«Поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, та знайдених невпізнаних трупів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів. На жаль, у бюджеті Києва кошти на виконання робіт із поховання одиноких та невідомих громадян у поточному році депутатами минулого скликання не були передбачені, хоча пропозиції до проекту бюджету разом із необхідними розрахунками Департаментом житлово-комунальної інфраструктури було подано своєчасно», – пояснив Дмитро Новицький. Він підкреслив, що разом з цим, протягом 5 місяців поточного року Ритуальними службами СКП «Спецкомбінат ПКПО» та СКП «Київський крематорій» проведено 71 кремацію та 90 поховань за рахунок коштів господарської діяльності зазначених підприємств.
Крім того, аби виправити ситуацію, що склалася, за дорученням Київського міського голови Володимира Кличка 19 та 20 червня було проведено кремацію 3 осіб та поховано 40 осіб, що знаходилися в судово-медичному морзі № 2 (вул. П.Запорожця, 26) за рахунок коштів фінансової допомоги приватних структур.

За словами Дмитра Новицького, у найближчі дні, після надання Бюро судово-медичної експертизи всіх необхідних документів, будуть продовжені роботи з поховання та кремації зазначеної категорії громадян, що знаходяться в морзі №1 на Оранжерейній.

Теги: Київ , гроші , смерть