Прокуратура "побачила" пам'ятку на Кудрявській

Максим Опанасенко
24 червня 2014р. 10:34

Апеляційний суд задовольнив скаргу київської прокуратури щодо повернення історичного будинку на Кудрявській, 9-Б. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

"На початку поточного року рішенням столичного райсуду будинок на вул. Кудрявській, 9 літ. Б вартістю майже 2,5 млн. гривень перейшов у приватну власність столичному товариству.
Встановлено, що приватна компанія надала до суду дозвільну документацію, на підставі якої й були зведені вказані приміщення. Проте, як з’ясувалося в ході прокурорської перевірки, спірна будівля була побудована ще на початку 1917 року та на час розгляду справи перебувала у власності територіальної громади столиці" - йдеться в повідомленні.

Також, за інформацією прокуратури, у 1987-му будинок було внесено до переліку пам'яток історії місцевого значення.

Знайти матеріали цієї справи нам не вдалося. Але відомо, що у 2004-му Київрада внесла будинок на Кудрявській в "перелік нежилих будинків комунальної власності територіальної громади міста Києва, які підлягають реконструкції або реставрації за залучені кошти". А у листопаді 2013-го вона ж внесла будинок у список будівель, котрі підлягають продажу шляхом продажу на аукціонах, за конкурсом. Відтак, Київрада "не помічала" історичності будинку.