Комісія Київради думає на долею Гостинного

Максим Опанасенко
24 червня 2014р. 12:14

До порядку денного постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, котра засідає в ці хвилини, внесене питання про долю Гостинного двору на Подолі. Про це у своєму Facebook повідомляє депутат Київради Тетяна Меліхова.

Комісія думатиме над визнанням рішення Київради від 20 вересня 2012-го "Про передачу публічному акціонерному товариству "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "УКРРЕСТАВРАЦІЯ" земельної ділянки для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр та його обслуговування з благоустроєм та гостьовою стоянкою на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі м. Києва" таким, що втратило чинність.

Гостинний двір - одна з "гарячих точок" Києва. Навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот.

У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдавалося якийсь відстоювати захоплення. Нині тут продовжуються будівельні роботи.

Теги: Київрада , Гостинний двір , Київ