Комісія Київради не хоче повертати Гостинний

Максим Опанасенко
24 червня 2014р. 14:18

Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування не підтримала внесення до порядку денного засідання Київради проекту рішення щодо повернення Гостинного двору. Про це у своєму Facebook пише депутат Київради Тетяна Меліхова.

"У Київраду пройшла новітня будівельна мафія і сьогодні провладна більшість це продемонструвала. Перше голосування на земельній комісії показало ціну більшості новообраної Київради. Я обурена діями членів земельної комісії, адже, якби вони підтримали ці питання, то проблему двох скандальних забудов Києва можна було б вирішити вже 3 липня 2014 на засіданні Київради" - пише депутат, - "Серед членів комісії, які виступали проти винесення названих проектів рішення на розгляд Київради були УДАРівці: М.Микитась (з 2010 керівник будівельної компанії), В. Михайленко (колишній помічник депутата Київради від Блоку Черновецького), С.Левада (колишній член ПР, кум В.Горбаля, радник екс-голови КМДА О.Попова), В.Непоп (директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ»), Д.Гордон тощо".

Нагадаємо, що Комісія сьогодні мала "думати" над визнанням рішення Київради від 20 вересня 2012-го "Про передачу публічному акціонерному товариству "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "УКРРЕСТАВРАЦІЯ" земельної ділянки для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр та його обслуговування з благоустроєм та гостьовою стоянкою на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі м. Києва" таким, що втратило чинність.

Гостинний двір - одна з "гарячих точок" Києва. Навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот.

У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдавалося якийсь відстоювати захоплення. Нині тут продовжуються будівельні роботи.

 

Теги: Київ , Гостинний , Київрада