Суд повернув Гостинний двір киянам

Маша Землянська
24 червня 2014р. 17:00

Суд повернув Гостинний двір киянам

Київський апеляційний адмінсуд за позовом активістів скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". Про це повідомляє активіст Збережи старий Київ, а нині і депутат Київради Ігор Луценко.

"Це означає, що тепер у компанії Януковського завгоспа Андрія Кравця "укрреставрація" немає дозхволу робити щось на цій ділянці землі, котра тепер знову у повному роззпоряджженні киян. Очікуємо, що укрреставрація негайно звільнить дві вулиці на Подолі, де вони розмістили своє будівельне обладнання. 

Тепер Київрада буде просто зобов'язана скасувати своє рішення, як визнане неправомірним у суді. Очікуємо шалений спротив друзів Кравця у Київраді. Вітаємо усіх, хто бореться з нами за Київ!", - пише Луценко на своїй сторінціу Facebook.

Вранці постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування не підтримала внесення до порядку денного засідання Київради проекту рішення щодо повернення Гостинного двору. Гостинний двір - одна з "гарячих точок" Києва. Навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдавалося якийсь відстоювати захоплення. Нині тут продовжуються будівельні роботи.

Фото з сайту УНІАН

Теги: Київ , Гостинний , земля , гроші , Київрада