Роман Івченко — політик, чи шахрай?

Володимир Лесик
24 червня 2014р. 18:39

Про чергову оборудку навколо будівництва житла повідомили сьогодні ошукані вкладники ТОВ «Давір-Фінанс» на прес-конференції в УНІАН. На відміну від попередників з, зокрема, сумно відомого «Еліта-Центр», очільник «Давір-Фінанс» не лише добре почувається в Україні, але й рушив в велику політику, зареєструвавши у травні 2014 року партію «Голос народу».

Як повідомила на прес-конференції юрист ошуканих вкладників Юлія Корнет, майже 20 засідань з цивільних справ щодо Романа Івченка відбулось в судах різних інстанцій і територіальності. Суди визнають борг ТОВ «Давір-фінанс», проте гроші Івченко не повертає.

Предметом скарг є незавершене протягом останніх 2 років будівництво житлового комплексу «Перлина Ірпінського Липок», який складається з 1 та 2-кімнатних квартир площею 45 та 61 кв.м. відповідно. Вартість такого житла складає 270 тис. грн – однокімнатна та 364,4 тис. грн. двокімнатна квартири.

Так, за словами Ю. Корнет, в жовтні 2013 р. була подана колективна заява постраждалих до прокуратури м. Ірпінь Київської області, а вже в грудні 2013 року порушено кримінальну справу проти Р. Івченка по ч. 4 ст.190 Кримінального кодексу України. В травні 2014 його оголошено у розшук, а 10 червня 2014р. – затримано. Наступного дня, як зазначає юрист, Ірпінський міський суд Київської області випустив Івченка під заставу у 365 тис грн., взявши на віру інформацію самого підсудного про перше притягнення до відповідальності. Водночас, за даними правозахисника, Роман Івченко у 1994-1997 рр був засуджений Гуляйпольським райсудом Запорізької області за «розкрадання державної власності в особливо великих розмірах», причому покарання відбув повністю.

17 червня 2014р. Апеляційним судом Київської області було розглянуто апеляційні скарги прокурора та потерпілих на ухвалу Ірпінського міського суду Київської області щодо обрання запобіжного заходу. Незважаючи на відсутність Івченка у суді, ухвалу Ірпінського міського суду залишено без змін.

На прес-конференції наголошувалося, що ошукані вкладники не є представниками середнього класу, на яких орієнтована нова політична сила, що очолив Роман Івченко. Але всі вони із увагою поставилися до його заклику про боротьбу із корупцією в країні. «Ми вважаємо, що корупція в Україні має бути прирівняна до державної зради», - процитували учасники прес-конференції слова Івченка на установчому зїзді партії «Голос народу», і висловили надію, що ці слова стосуватимуться усіх, хто дає змогу аферистам та крадіям на кшталт Івченка перебувати на волі та займатися політикою, ошукуючи вже не вкладників у дешеве ірпінське житло, а виборців.