Мусій: Головного по ліках обирали прозоро

Маша Землянська
25 червня 2014р. 10:36

Очільник Міністерства охорони здоров'я відреагував на заяви про "непрохорість" призначення на посаду керівника Держлікслужби Михайла Пасічника. Відповідну заяву залишив на своїй сторінці у Facebook.

"Поява публікації в Інтернет-виданнях щодо наче б то „непрозорого” призначення на посаду голови Державної служби України з лікарських засобів Михайла Пасічника є дещо очікуваною але неприємною.

Очікуваною, оскільки Михайло Пасічник є досить відомою фігурою на фармацевтичному ринку, і не просто учасником цього ринку, а професіоналом у галузі забезпечення населення лікарськими засобами, який є відомим прихильником європейської системи охорони здоров’я в цілому і фармації зокрема, що, на жаль, викликає великий спротив деяких гравців ринку медикаментів, повязаних із усім відомими «фармацевтичними схемами» старої злочинної влади.

Хочу зазначити, що факти та припущення авторів сьогоднішніх дописів є перекрученими, вигаданими, побудованими виключно на припущеннях та здогадках та такими, що не мають жодногоих реальних фактів.

Автори ставлять за вину новопризначеному голові Держлікслужби зв’язок із компанією „Фалбі” та іншими юридичними особами, причетності до яких на час призначення на посаду М. Пасічник уже не мав, а також попередню роботу на посаді президента всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна асоціація України” (АПАУ). Останнє звинувачення особливо незрозуміле, оскільки АПАУ є ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ (членство в яких не заборонене жодному чиновнику, депутату, прем’єру чи навіть Президенту). Тим більше, що АПАУ багато років захищала і захищає інтереси середнього та малого фармацевтичного бізнесу в Україні, намагаючись запровадити прості та прозорі правила для всіх учасників ринку.

До речі кандидатуру на призначення Михайла Пасічника я як міністр подав до Секретаріату Кабміну майже за 2 (два) місяці до його призначення і в шанованого мною Уповноваженого по боротьбі з корупцією – голови Антикорупційного бюро було більш ніж достатньо часу на вивчення біографії пана Пасічника, але чомусь весь цей час була повна мовчанка з її боку. Та власне і сама кандидатура Михайла Пасічника була зовсім не єдиною на пост голови Держлікслужби, поряд з ним розглядались і пані Т.Литвиненкова, пани Ю.Савко та С.Гур’єв і ще з десяток менш відомих кандидатур. І саме після багаточисельних співбесід та консультацій з претендентами, за рекомендацією практично усіх представників українських та іноземних виробників ліків, дистрибуторів фармринку, численних аптечних мереж та аптек і найноловніше прискіпливого вивчення усього професійного шляху М.Пасічника вибір зупинився саме на ньому.

Слід зазначити що Михайло Пасічник дав письмову згоду на проведення повної перевірки щодо його причетності до корупційних схем та конфлікту інтересів.

Крім того на засіданні Кабінету Міністрів України під час призначення Михайла Пасічника головою Державної служби України з лікарських засобів був присутній представник Уповноваженого з питань антикорупційної політики, який на той момент не висловив жодних зауважень щодо його кандидатури.

Я глибоко впевнений, що згадана публікація носить суто замовний характер, основною метою якої є залишити при владі „старі кадри часів соловйовщини та демченківщини” і не дати реформувати систему забезпечення населення лікарськими засобами згідно із Європейськими та світовими стандартами та дозволити і надалі грабувати нашу країну через чисельні корупційні схеми державних закупівель та поборів із підприємців.

На сам кінець хочу звернутися до «публікантів» неперевірених матералів, особливо тих , хто займає високі державні посади – будьте дуже виваженими та об’єктивними закидаючи ті чи інші нічим не підкріплені звинувачення. Як виходець з громадського сектору розумію, що це часом робити важко, але завжди потрібно удосконалюватися, бо чиновницька посада високого рангу це додаткова відповідальність за кожне сказане слово, а не можливість продожувати вільне журналістське чи громадське життя. Публікація здогадок і неперевірених слухів може підірвати довіру до важливих і вкрай необхідних державних інституцій. Давайте бути взаємно коректними та виваженими і залишимо громадянському суспільству властиві їм функції та риторику, а сімі будемо користуватися фактами і правдивими даними.

З надією на розуміння,

Слава Україні!", - пише міністр.

 

Теги: Київ , ліки , МОЗ