Суд повернув "Межигір'я" державі

Максим Опанасенко
25 червня 2014р. 12:40

Господарський суд Київської області повернув землю резиденції "Межигір'я" у державну власність. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

"Так, Господарський суд Київської області задовольнив два позови прокуратури області до Вишгородської районної державної адміністрації, ТОВ "Танталіт" та БФ "Відродження України"про скасування розпоряджень, визнання недійсним державних актів та витребування земель резиденції на користь держави" - йдеться в повідомленні.

За думкою суду, землі були відчуджені Вишгородською райдержадміністрацією, в той час коли цим мав займатися Кабмін, бо ця земля має рекреаційне призначення.

Історія екс-президента Віктора Януковича і землі "Межигір'я" почалася ще на початку 2000-х, коли він отримав тут в оренду будинок. За кілька років майже півтори сотні гектарів опинилися спочатку у оренді у ТОВ "Танталіт", благфонд "Відродження України", а потім і у власності. Обидві фірми тісно пов'язані з оточенням Януковича.

Найменша частинка "Межигір'я" - майже 2 гектари - належала безпосередньо Віктору Януковичу.

У будівництво і облаштування президентської резиденції було вкладені сотні мільйонів гривень. Більше інформації про це можна знайти на сайті YanukovychLeaks. Тут містяться врятовані журналістами після втечі Януковича документи "Межигір'я".

Нагадаємо також, що резиденцію було націоналізовано Верховною Радою одразу після втечі Януковича у Росію. Зараз сюди приїжджають туристи, територію охороняє міліція і Самооборона. Подальша доля резиденції поки невідома.