Суд підтвердив: Біличанський ліс - частина Києва

Маша Землянська
26 червня 2014р. 10:10

Вищий адміністративний суд підтвердив, що Київська міська рада правомірно відмовилась віддавати Біличанський ліс Коцюбинській селищній раді. Про це повідомляє голова Партії Зелених, депутат Київради Денис Москаль.

Вищий адміністративний суд наприкінці травня задовольнив касаційну скаргу Київської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду, якими було скасовано рішення Київської міської ради від 5 квітня 2012 року «Про відмову в погодженні проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське». «Йдеться саме про те рішення Київської міської ради, яким столичні депутати з моєї ініціативи відмовились включати до меж селища Коцюбинське близько 4 тисяч гектарів території Києва, а саме Біличанського лісу. За попередньої влади дерибанщики лісу діяли у змові з корумпованими судами, тож отримували рішення на свою користь. Наприкінці травня цього року Вищий адміністративний суд України задовольнив касаційну скаргу Київської міської ради і підтвердив правомірність рішення, яким ми відмовились віддавати селищу унікальний Біличанський ліс», - наголошує Москаль. Змінювати межі Києва може винятково Верховна Рада.

Боротьба за Біличанський ліс триває з 2008-го року. Активісти виступали проти роздачі лісу Коцюбинською селищною радою, а Вищий  адміністративний суд визнав цю роздачу законною. Тим самим суд дозволив розширити межі селища Коцюбинського з 87 гектарів до чотирьох тисяч за рахунок лісу. У березні 2013-го року прокуратуроа Ірпеня подала 426 позовів про скасування рішень Коцюбинської селищної ради та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки у Біличанському лісі площею майже 60 гектарів. І це тільки з початку 2013-го року.

Теги: гроші , ліс , Київ , земля , Київрада , суд