Прокуратура взялася за дружину екс-керівника ДУСі

Максим Опанасенко
26 червня 2014р. 11:39

Київська прокуратура спробує через суд повернути Києву ділянку на Святошино, котру, за інвестиційним договором, на початку року віддали ТОВ "Київ-Арт" - фірмі, співзасновницею котрої є дружина колишнього керівника Державного управління справами Андрія Кравця Марини Пелих. Про це йдеться в позивній заяві прокуратури.

Мова йде про півгектара в квадраті Святошинська-проспект Перемоги і площа Героїв Бреста. Її, за інвестиційним договором, передали "Київ-Арту" для зведення наземного паркінгу «з об’єктами транспортної інфраструктури та будівлею громадського призначення». Остання, за документом, повинна бути 1-2 поверховою, площею у 829,3 квадратних метри з 98 машиномісцями. Дослідивши проект землеустрою, прокуратура дійшла висновку, що жоден документ взагалі не містить не містить та не передбачає розташування будівлі громадського призначення.

Більше того, у прокуратурі кажуть - зміна цільового призначення земельної ділянки (а будівництво "будівлі громадського призначення" є саме зміною) - справа Київської міської ради. В даному випадку її ніхто не спитав, а отже її права - порушено. 

Відтак, прокуратура просить у суду визнати інвестиційний договір і розпорядження КМДА про затвердження переможця конкурсу недійсними.

Прочитати наше розслідування про цей інвестконкурс можна тут. Варто також додати, що у нашому розпорядженні опинилася копія документи з пропозиціями учасників цього конкурсу:

"Київ-Арт" отримав перемоги, не зважаючи на наявність заборгованості.

Ми слідкуємо за діяльністю фірм Марини Пелих, зокрема - за "Київ-Артом" - вже кілька років. У жовтні 2013-го Київрада проголосувала за передачу на 25 років цій фірмі будівлі на Ползунова, 1 – біля Південного вокзалу. У ній розмістився фастфуд KFC. А восени 2012-го "Київ-арт" отримав землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. Де зараз вже зведено "СпортЛайф". Зовсім нещодавно – цей спортивний центр і фастфуд KFC виросли на Маяковського, на землі, раніше переданій "Київміськбуду".

Загалом, за останні кілька років "на рахунку" фірм, пов’язаних з Пелих – приміщення на Хрещатику, у Пасажі, на Круглоуніверситетській і Поштовій площі.

Знайдені журналістами у Межигір'ї документи свідчать про те, що сама Пелих мала відношення до резиденції екс-президента. Власне, як і колишній очільник Державного управління справами Андрій Кравець, котрий після втечі Віктора Януковича також залишив країну. Кілька тижнів тому він повернувся.

 

Теги: прокуратура , земля , Пелих , Кравець , Київ