Київенерго просить киян розрахуватися з боргами

Маша Землянська
26 червня 2014р. 17:27

В Київенерго переживають про заборгованістю київських житлових організацій за спожиту теплову енергію. Наразі борги сягнули  більше одного мільйона ста тисяч гривень.

«Найбільше занепокоєння викликає заборгованість комунальних житлово-експлуатаційних організацій Києва – вона перевищує 838 млн грн. Оскільки борги за теплопостачання – не погашаються, і не всі боржники йдуть на конструктивний діалог, Компанія змушена вдаватися до крайніх заходів та відключати гарячу воду у понад 700 житлових будинках.

Компанія упродовж 2013-го та першого півріччя 2014 року відкрито взаємодіяла та обговорювала із органами місцевої влади, районними адміністраціями, керівниками житлових організацій, засобами масової інформації, активістами, експертами та громадськістю Києва критичний стан справ із розрахунками споживачів.  Ми завжди відкриті для діалогу та готові використовувати всі наявні шляхи зменшення боргів за спожиту теплову енергію.

На жаль, і на сьогодні це питання залишається невирішеним. Загальна заборгованість за теплову енергію перед КИЇВЕНЕРГО становить близько 2,8 млрд грн, в результаті чого Компанія накопичила борг перед  НАК «Нафтогаз» за спожитий природний газ у понад 2,6 млрд грн. Тож, в разі не вирішення проблеми заборгованості, поставки газу будуть припинені, і КИЇВЕНЕРГО не зможе забезпечити гаряче водопостачання мешканців Києва», - йдеться в повідомленні Київенерго.

Наразі компанія закликає киян зайняти активну громадську позицію по захисту своїх прав на забезпечення гарячим водопостачанням і, у разі відключення будинку від гарячого водопостачання, діяти наступним чином:

1. Звернутися до Київенерго та з’ясувати причини відсутності гарячого водопостачання у будь-який зручний спосіб: за телефоном Контакт-центру 15-88 (зі стаціонарного телефону) або 202-15-88 (з мобільного), через онлайн-повідомлення на сайті http://kyivenergo.ua/, письмові звернення на поштову адресу Компанії, візити до Центрів обслуговування клієнтів, які розташовані в усіх районах Києва.

2. Для того, щоби з`ясувати, чи розрахувалась Ваша ЖЕО з Київенерго за послуги теплопостачання, необхідно:

- Зателефонувати до свого ЖЕО або іншої організації, яка відповідає за забезпечення будинку гарячою водою (далі ЖЕО) з метою з’ясування причин відключення.

- Письмово звернутись до ЖЕО із запитом щодо наявності заборгованості перед Київенерго за спожиту теплову енергію.

(Відповідь на письмовий запит відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» повинна бути надана у термін не більше одного місяця від дня надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання; відповідь на запит про доступ до публічної інформації відповідно до ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» повинна бути надана не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту)

- Відвідати інтернет-сайт Київенерго http://kyivenergo.ua/, де розміщена інформація щодо заборгованості ЖЕО перед Київенерго та перелік будинків, які внаслідок непогашення ЖЕО заборгованості відключені або будуть відключені від теплопостачання.

3. Звернутися до органів державної влади і місцевого самоврядування з вимогою відреагувати та вжити заходів для відновлення гарячого водопостачання, а саме:

- Звернутись до відповідної районної в місті Києві державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації щодо вжиття заходів для врегулювання питання погашення заборгованості ЖЕО перед Київенерго, внаслідок чого буде негайно відновлене гаряче водопостачання.

- Звернутись до органів прокуратури м. Києва із заявами (районних прокуратур, Прокуратури м. Києва) із скаргою на бездіяльність ЖЕО та для ініціювання проведення перевірок причин виникнення заборгованості ЖЕО перед Київенерго.

(Відповідно до ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» – прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.)

- Звернутись до депутатів Київської Міської Ради, Київського міського голови для негайного вжиття заходів оплати заборгованості ЖЕО перед Київенерго, укладення угод про розстрочення, реструктуризацію заборгованості, з метою відновлення гарячого водопостачання будинків.

 

Теги: гроші , Київенерго , Київ