КМДА має оштрафувати ТОВ за квартири для інвалідів

Максим Опанасенко
30 червня 2014р. 10:30

Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА тепер повинен вимагати від ТОВ "Інекон-Сервіс" сплати штрафу за запізнення при введенні в експлуатацію будинку із квартирами для інвалідів Другої світової війни. Змусити це зробити вдалося Держфінінспекції через суд.

Власне, про це, з посиланням на постанову Окружного адміністративного суду Києва, повідомляють "Наші гроші".

"Під час перевірки діяльності Департаменту у 2010-2013 роках Держфінінспекція встановила, що у 2010 році Департамент купив у фірми п’ять квартир загальною площею 259 кв м у житлових будинках на вул. Леніна, 47-59 (блок А) у Дарницькому районі Києва. Ці квартири мали бути введені в експлуатацію у першому кварталі 2011 року. Вартість одного квадратного метра склала 8540 грн. У грудні 2010 року Департамент сплатив фірмі повну вартість квартир – 2,21 млн грн. Оплата здійснена за рахунок коштів держбюджету (2,07 млн грн.) і коштів цільового фонду міського бюджету (143 тис грн.). Проте, станом на вересень 2013 року цей будинок в експлуатацію не був введений. Тобто, термін його здачі в експлуатацію прострочено на 29 місяців. При цьому, як встановила Держфінінспекція, Департамент не стягує з фірми штрафні санкції, як це передбачено договором, – 0,05% від вартості об’єкта нерухомості за кожен день прострочення. Це складає 203 тис грн" - йдеться в повідомленні.

За даними "Наших грошей", засновниками ТОВ "Інекон-Сервіс" є Юрій Мацієвський, Олександр Романенко і Микола Філозов. "Юрій Мацієвський є бізнес-партнером екс-депутата Великоберезнянської районної ради (Закарпатська обл.) Івана Юричканича по ТОВ "Лютянська Голиця". Також Мацієвський був партнером екс-голови Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Києві Романа Поєдинка по ТОВ "Еко-простір". А також – екс-голови Державної служби геодезії, картографії та кадастру Володимира Ткаліча по ТОВ "Клуб Велес" - пишуть "Наші гроші".