СБУ відсудило 700 тис у будівельників свого житла

Максим Опанасенко
30 червня 2014р. 11:11

Вищий господарський суд стягнув з ТОВ "Будова-Центр-1" 723 тисячі гривень боргу. Про це, з посиланням на постанову Вищого господарського суду, повідомляють "Наші гроші".

Кошти стягнуто на користь Служби безпеки.

"Суд визнав, що фірма не здійснила компенсацію витрат на оплату оренди земельної ділянки площею 0,82 га у провулку Лабораторному, 6 на суму 621 тис грн. та на розроблення технічної документації в сумі 102 тис грн. У 2003 році фірма "Будова-Центр-1" стала інвестором при реконструкції гуртожитку Національної академії СБУ під житловий комплекс площею квартир 24 тис кв м. Фірма погодилася вкласти у це будівництво 77 млн грн. і отримати 50% житла. Ділянку, на якій велося будівництво, академія орендує з 2002 року. Спір у цій справі виник через те, що фірма, за твердженням СБУ, порушуючи умови договору, не сплатила за оренду у 2012-2013 роках та не компенсувала витрати на розроблення технічної документації" - йдеться в повідомленні.

Фірма заперечувала проти цих вимог. За її даними, об'єкт ввели в експлуатацію у 2008-му і витрати на оренду не могли б бути включеними до витрат, понесених в процесі будівництва. "Проте суд ці заперечення фірми визнав необґрунтованими, оскільки матеріалами справи не підтверджується виконання «Будовою-Центр-1» зобов’язань з будівництва житлового комплексу у пров. Лабораторному, 6 у повному обсязі. Зокрема, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видала дозвіл на виконання будівельних робіт лише у листопаді 2008 року. Крім того, розроблення технічної документації із землеустрою по встановленню зовнішніх меж ділянки та по складанню документів, що посвідчують право користування ділянкою відбулося у 2012 році" - пише видання.

Засновниками ТОВ "Будова-Центр-1", що прописане в Києві, є Володимир Підгірняк, Квітана Підгірняк і Неліна Прудка.

 

Теги: Київ , СБУ , житло