Російська фірма хоче перебудувати пам'ятку в Києві

Максим Опанасенко
1 липня 2014р. 10:18

Окружний адміністративний суд відмовився визнати незаконною відмову Управління охорони культурної спадщини КМДА видати фірмі "Текнопак" дозвіл на реконструкцію пам’ятки архітектури під офісно-готельний комплекс. Про це, з посиланням на постанову суду, повідомляють "Наші гроші".

Мова йде про будівлю на Костянтинівській/Хорива, 11/13А. Вона була зведена у 1818 році.

"ТОВ "Текнопак" з осені 2013 року кілька разів зверталася до Управління охорони культурної спадщини із заявою про видачу дозволу на виконання реставраційних робіт в цьому нежитловому будинку. Спочатку Управління повідомило фірму про те, що для отримання даного дозволу необхідно на підставі відповідного реставраційного завдання виконати проект реставрації вказаного об’єкту та погодити його з Управлінням. У березні цього року фірма звернулася до Управління вже з проханням погодити проект реставрації та видати дозвіл на проведення реставраційних робіт. Управління охорони культурної спадщини повідомило ТОВ "Текнопак", що це питання на початку квітня буде розглядатися на засіданні Консультативної ради Управління і вказало на необхідність надати додаткові документи: науково-проектну документацію та демонстраційний матеріал. Консультаційна рада відмовилася рекомендувати погодження поданого фірмою проекту реставрації" - йдеться в повідомленні.

За інформацією "Наших грошей", ТОВ "Текнопак" було засноване у 2001-му - киянами Олександром Копашинським і Михайлом Сороклітом. "У 2002-му їх змінили Василь Гоголь з Москви і ТОВ "Технопак-Молоко" (Росія). Тоді ж фірма прописалася на вул. Костянтинівській, 11/13А у Києві" - пише видання, -  "З 2010 року засновником фірми є чеська компанія "Басямба" (Basiamba S.R.O.), яка належить Василю та Марині Гоголям. Незмінним директором ТОВ "Текнопак" є Олександр Копашинський".

 

Теги: Київ