Прокуратура обіцяє прибрати дебаркадери з Києва

Маша Землянська
1 липня 2014р. 13:25

Дніпровський екологічний прокурор Олександр Галкін доручив Київському міжрайонному екологічному прокурору дати правову оцінку законності розміщення численних дебаркадерів у прибережній зоні Дніпро у Києві та їх вплив на екологічний стан головної водної артерії держави. У відомстві обіцяють прибрати усі незаконні дебаркадери.

«Вивчення стану законності у вказаній сфері свідчить, що переважна більшість стоянок плавзасобів не відповідають вимогам чинного законодавства. Земельні ділянки прибережних захисних смуг, які перебувають у комунальній власності та є природоохоронними територіями, використовуються без правовстановлюючих документів; швартування суден здійснюється до непристосованої берегової смуги чи до гідротехнічних споруд. Одними з основних причин незадовільного стану законності у вказаній сфері є відсутність координації дій між уповноваженими суб’єктами; відсутність інформування прокуратури про встановлені порушення та непринципова позиція щодо їх усунення; пасивність у ініціюванні внесення змін до місцевих нормативних актів, що регламентують розміщення та експлуатацію плавзасобів біля прибережної смуги, та неналежне використання наявних повноважень у сфері благоустрою.», - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

За їхніми підрахунками у Києві наразі знаходиться більше 60 дебаркадерів. При цьому систематизованою та актуальною інформацією щодо їх кількості, законності розміщення та експлуатації органи місцевого самоврядування, державного контролю, комунальні підприємства не володіють.

 

Теги: Київ