Кличко хоче поговорити з киянами про Гостинний

Максим Опанасенко
2 липня 2014р. 11:48

Київський міський голова Віталій Кличко хоче обговорити з киянами долю Гостинного двору. Про це йдеться в дорученні мера.

Яким буде формат обговорення і кого на нього запросять - поки невідомо.

Наприкінці червня Київський апеляційний адмінсуд за позовом активістів скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". Також своє ж рішення про передачу будівлі має скасувати і сама Київрада. 

Нагадаємо, що навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдавалося якийсь відстоювати захоплення. Нині тут продовжуються будівельні роботи, будівля Гостинного напіврозібрана.