Ярема: Цей "Майдан" дискредитує справжній Майдан

Максим Опанасенко
9 липня 2014р. 13:11

Генеральний прокурор Віталій Ярема вважає, що те, що відбувається в центрі Києва і продовжує називати себе "майданом" - є прямою дискредитацією справжнього Майдану Гідності. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Я маю повне право це сказати, оскільки чотири місяці день в день, пліч-о-пліч провів на Хрещатику разом з тисячами інших українців. Майдан гідності став історією, яку хочуть заплямувати. Ми маємо справу не з Майданом, а з його дешевою і тому – небезпечною підробкою! Символ революції хочуть перетворити на карикатуру.  Влада не має наміру далі миритися з подібним станом речей. Обличчям нової України не може бути збіговисько незрозумілого походження. "Дітям лейтенанта Шмідта" час вирушати з Києва. Терпіння українців закінчилось" - заявив Ярема.

Генпрокурор додав, що всі ті, хто відчуває себе патріотом, вже в Нацгвардії або в іншій роботі по благоустрою країни. Нинішні ж "майданівці", за переконанням Яреми, є утриманцями на шиях українців.

"За моїм дорученням, 1-го липня прокурор міста Києва направив голові Київської міської державної адміністрації подання щодо необхідності усунення порушень цілого ряду законів, пов’язаних з розміщенням в центральній частині міста невстановленими особами наметів і барикад, блокуванням руху транспорту, існуванням загрози санітарному та епідеміологічному благополуччю населення.  У поданні міського прокурора вказано, що в центральній частині міста існують реальні загрози здоров'ю населення, громадському порядку і створюються умови для виникнення заворушень та вчинення злочинів" - каже генпрокурор. І додає - київська влада нічого так і не зробила.

Відтак, ГПУ звертається до Міністерства внутрішніх справ і СБУ - "з метою вжити невідкладних заходів для відновлення правопорядку у центрі нашої столиці". Серед них - звільнення захоплених приміщень.

"В разі якщо вимога Генеральної прокуратури не буде виконана, особи причетні до правопорушення будуть затримані і притягненні до кримінальної відповідальності" - йдеться заяві Яреми.


 

Теги: Київ , гпу , Майдан , Ярема , міліція