У МОЗ визначились як лікувати інфаркт міокарда

Маша Землянська
10 липня 2014р. 10:39

Міністерство охорони здоров'я своїм наказом затвердило уніфікований клінічний протокол, який визначає як лікуватимуть хворих з інфарктом міокарда. 

"Основною метою протоколу є створення системи лікування пацієнта, яка би унеможливлювала помилки та втрату часу на будь-якому з етапів, оскільки час, коли можлива ефективна допомога, при даному захворюванні вираховується в хвилинах. Положення протоколу спрямовані на створення послідовного та ефективного лікування хворих з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST, встановлення пріоритетів при виборі тактики лікування, починаючи одразу після появи перших симптомів захворювання як на догоспітальному етапі, так і в стаціонарі. В українську кардіологію разом з Уніфікованим клінічним протоколом вводяться європейські підходи реперфузійної терапії, засновані на проведенні первинних перкутанних коронарних втручань (інвазивна, катетерна технологія) у перші години від початку симптомів захворювання. Впровадження Уніфікованого клінічного протоколу дозволить не тільки істотно знизити смертність у стаціонарі, а й сприятиме розвитку і впровадженню високотехнологічних методів лікування та медичної реабілітації у клінічну практику шляхом розробки в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу та упровадження і моніторинг дотримання локальних протоколів при наданні медичної допомоги пацієнтам", - пояснюють у МОЗ.

До речі, середній показник первинних коронарних втручань у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда у Європейському товаристві кардіологів становить 373 пацієнта на 1 мільйон населення, середній показник первинних коронарних втручань в Україні - 75 пацієнтів на мільйон. У МОЗі констатують: це відставання можливо буде суттєво скоротити завдяки впровадженню медичних стандартів та зменшити смертність у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

 

Теги: Київ , МОЗ , Здоров'я