У "Київміськбуді" працюють аудитори

Максим Опанасенко
10 липня 2014р. 12:51

У "Київміськбуді" триває аудит. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Аудитори з компанії "HLB Ukraine" мають провести перевірку щодо належного виконання своїх зобов’язань, фінансово-економічної та правової діяльності.

"Аудит міжнародної компанії дасть відповідь на питання чи порушують у "Київміськбуді" законодавство. Адже останнім часом у ЗМІ з’явилось чимало замовних матеріалів, за допомогою яких, наближені до високопоставлених осіб люди, намагаються скомпрометувати роботу керівників компанії, розповсюджуючи недостовірну інформацію. Як наслідок, почастішали звернення інвесторів, які переймаються подальшою долею будівництва об’єктів, у які вони вклали кошти і тим, що буде з потужним будівельним холдингом" - йдеться в повідомленні "Київміськбуду".

"Вони повинні знайти, ті неправильні рішення, якщо такі є, які були прийняті Правлінням компанії або Наглядовою радою у бухгалтерському обліку, у фінансовій сфері та інших. Ну, припустимо, ми там неправильно нарахувати податки, дивіденди, чи тендер якийсь провели не так, або, скажімо, вчинили певні дії, які можуть спричинить збитки компанії, або неправильно здійснили закупівлю чого-небудь. Все це вони вивчають, і відповідний висновок лягає в основу документа,  який є основоположним  для проведення Загальних зборів акціонерів. На його підставі акціонери приймають рішення про те, як працювало підприємство протягом року", - заявив президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір.

 За повідомленням компанії, під час Загальних  зборів акціонерів, що відбулись 30 квітня 2014 року, роботу Правління, Наглядової ради та Ревізійної комісії “Київміськбуду” за 2013 рік визнано задовільною. 

Нагадаємо, що раніше МВС заявило - з власності компанії "Київміськбуд" було виведено нерухомості на понад мільярд гривень і за цим нібито стояли колишні службові особи Адміністрації Президента України, Державного управління справами та компанії "Київміськбуд".

Пізніше з'ясувалося, що це було реакцією МВС на депутатське звернення Михайла Апостола. "Київміськбуд" спростував звинувачення, нардеп написав нове звернення, у якому попросив далі не розслідувати справу.

Разом з цим, "Свідомо" відомо про щонайменше дві схеми, "розіграні" за участі об'єктів "Київміськбуду" в інтересах оточення екс-очільника Державного управління справами Андрія Кравця.

Так, у листопаді 2013-го з'явився документ, за котрим будівля на Мечникова, 20 в елітному районі, поблизу метро "Кловська" передається в довгострокову оренду ТОВ "Енерго сім". Засновником цього підприємства є Марина Пелих - дружина Андрія Кравця. До цього на Мечникова базувалося дочірнє підприємство "Київміськбуду" "Екос". 

Друга схема стосується ділянки на Маяковського, конкретніше - 11 мікрорайону масиву Вигурівщина-Троєщина (це Маяковського, 40-52). У 2007-му Київрада віддала 2,13 гектарів землі тут "Київміськбуду" - для зведення житлових будинків з об’єктами обслуговування. Будинків тут так і не звели. Але 12 листопада 2013-го на сайті КМДА з'явився проект рішення за яким дозволяється розробити проект землеустрою щодо відведення 1,12 гектарів на цьому ж місці в оренду - на 25 років ТОВ "Київ-Арт". Ця фірма також співзаснована Мариною Пелих. Тут вже звели комплекс "Спорт-Лайф" і ресторан швидкого харчування KFC.

Певний, хоча й не прямий зв'язок між Кравцем і президентом "Київміськбуду" Ігорем Кушніром існує. Останній – екс-депутат Кременчуцької міської ради від "Партії регіонів". Одним з однопартійців Кушніра був Геннадій Нежурбіда, який зараз входить в депутатську групу "Кременчук". Він, разом з Кравцем, раніше спільно заснували ТОВ "Торгово-фінансову компанію "Дюна". Цікаво також, що на сайті Кременчуцької міської ради місцем роботи Нежурбіди значиться ТОВ "Марінер". "Інформаційно-ресурсний центр" підтвердує – Геннадій Леонідович є директором цієї фірми. А от співзасновником "Марінеру" є Марина Пелих. І зареєстрована фірма там же, де й "Київ-арт" - на Московській, 31/33. Нагадаємо, що в цій же будівлі знаходиться і кінотеатр "Зоряний" - штаб Партії регіонів і улюблене місце їхніх з'їздів.

 

Теги: Київ , Київміськбуд