Залізниця просить ГПУ перевірити бізнес Ахметова

Максим Опанасенко
11 липня 2014р. 10:08

"Укрзалізниця" звернулася до Генеральної прокуратури з проханням провести перевірку щодо встановлення фактів незаконної та неправомірної діяльності компанії "Укртранслізинг" та, у разі їх підтвердження, відкрити кримінальне провадження. Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

Тут кажуть - державна частка статутного фонду компанії, 41,7% акцій якої належать державі, а основний пакет - приватній ТОВ "Лемтранс", різко зростала з 20 мільйонів гривень на момент створення до 630 мільйонів гривень. "Вищезазначені дії лізингової компанії мали системний характер та призводили до виходу з-під управління та контролю Укрзалізниці державного майна,  коштів та рухомого складу. Зокрема, із майнових активів через Фонд держмайна України до статутного фонду "Укртранслізинг" були внесені вантажні вагони та одна із будівель у Києві" - йдеться в повідомленні, -  "При цьому, збільшення державної частки статутного фонду "Укртранслізинг" досягалося шляхом внесення доповнень до постанови Кабміну №840 від 8 червня 1998 р., за рішенням якої  і була створена  згадана компанія. Однак 21 липня 2005 року постанова КМУ №611 скасувала попередні рішення і вимагала невідкладно повернути  залізницям України кошти, майно і рухомий склад, які були передані  лізинговій компанії. Проте, ці заходи не були здійснені, оскільки рішення Господарського суду м. Києва було прийняте не на користь Укрзалізниці"

Відтак, залізничники сподіваються на повернення майна, грошей і рухомого складу державі.

ТОВ "Лемтранс" входить в групу компаній мільярдера Ріната Ахметова "СКМ" і займається вантажаними перевезеннями та ремонтом рухомого складу. В управлінні "Лемтранс" знаходяться більше 16 000 залізничних піввагонів. 

 

 

Теги: Київ , Лемтранс , Укрзалізниця , ахметов