ГПУ перевіряє банк Клименка через терористів

Максим Опанасенко
11 липня 2014р. 16:11

Генеральна прокуратура продовжує розслідувати кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем екс-міністром доходів і зборів України Олександром Клименком, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Наразі прокурори зайнялися банком "Грін Банк", що, за даними ГПУ, знаходиться під контролем Клименка. "В рамках проведення розслідування, у тому числі, надавалося доручення щодо встановлення банківських установ, які були підконтрольні колишньому Міністру доходів і зборів України та незаконно використовувалися або навіть зараз використовуються для переведення безготівкових коштів в готівкові та залучення їх до тіньових схем. В кінці червня цього року на виконання вказаного доручення була отримана відповідь, де зазначено, що встановлено підконтрольну О. Клименку банківську установу ПАТ "Грін Банк" (м. Київ, вул. Костянтинівська, 10), яка використовувалась та використовується для вищенаведених цілей" - йдеться в повідомленні.

4 липня Печерський райсуд Києва дав дозвіл на обшук у банку - для вилучення документів, комп'ютерної техніки, записів, предметів, а також грошей. "Під час обшуку в приміщенні банку було знайдено та вилучено грошові кошти у розмірі майже 15 млн грн та 150 тис дол США. Окрім цього, в аналогічних банківських упаковках одного з українських банків також було вилучено 750 тис грн, знайдених у громадянина" - кажуть в ГПУ.

Тут кажуть - найбільше клієнтів цього банку, які знімали великі суми коштів, є мешканцями Донецької та Луганської областей. "Також встановлено ще двох клієнтів банку, які отримували грошові кошти готівкою в сумі понад 19 млн грн кожен. Наразі перевіряється причетність вказаного банку до фінансування тероризму та сепаратизму на Сході України" - йдеться в повідомленні.


 

Теги: Київ , гпу