МінЮст за відкриття інформації про власників землі

Максим Опанасенко
16 липня 2014р. 10:51

МінЮст за відкриття інформації про власників землі

Міністерство юстиції хоче, аби Верховна Рада ухвалила закон про відкриття доступу громадян до державного реєстру майнових прав та земельного кадастру. Про це, з посиланням на заяву міністра юстиції Павла Петренка, повідомляє Еспресо.TV.

"Коли даний реєстр публічний, зникне спокуса фальсифікації документів. Будь-який документ з печатками та водяними знаками можна підробити, при бажанні. Якщо ж інформація є загальнодоступна, нотаріус, регістратори та покупці чи продавці квартири зможуть зайти в інтернет та звірити інформацію" - заявив міністр.

Депутати вже "пробували" голосувати за такий законопроект навесні, але голосування було проваленим. Нардепи пояснили, що не хочуть зловживань з інформацією з відкритих реєстрів. 

За голосування депутатів бореться і ціла група громадських активістів, що займаються антикорупцією. Вони вважають, що розкриття інформації про власників землі зможе вберегти країну від нових дерибанів на кшталт резиденції екс-президента Віктора Януковича у Межигір'ї.

Нині отримати інформацію про власника земельної ділянки сторонній особі - неможливо. Це може зробити або сам власник, або спадкоємець, або ж третя особа, причетна до земельної ділянки. Про розкриття інформації багато говорили під час створення відкритого Земельного кадастру. Проте, кадастр зараз показує лише межі ділянки, розмір і призначення, але не власників.

Фото - www.slovoidilo.ua