СЕС непокоять брут, їжа та сміття на Майдані

Маша Землянська
16 липня 2014р. 12:55

При відсутності термінових заходів, направлених на запобігання виникненню інфекційних захворювань та харчових отруєнь, існує загроза для ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в центральній частині міста Києва. Такі висновки засідання штабу із забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя в центральній частині Києва, повідомляє санітарно-епідеміологічна служба Києва.

«Працівниками Головного управління Держсанепідслужби у м. Києві проводиться щоденний моніторинг санітарно-епідемічного стану територій та пунктів тимчасового перебування людей, які обладнані пунктами харчування, медичними пунктами та місцями тимчасового перебування в будівлях. Серед громадян, котрі проживають у наметових містечках та інших місцях, розповсюджуються пам'ятки з профілактики інфекційних захворювань. Викликають занепокоєння умови проживання та харчування мешканців наметового містечка: брудна білизна та одяг, що потребують знезараження (утилізації), відсутність можливості для прання та дотримання правил особистої гігієни, неналежні умови приготування страв та харчування громадян, не вистачає  дезінфекційних засобів.  А також необхідно замінити намети.

Стрімко розвивається стихійна торгівля.

За період існування майдану зареєстровані 10 випадків гострих кишкових інфекцій серед мітингувальників. Ця кількість незначна, та люди, які звернулися до лікарні з підозрою на кишкові інфекції, вказують як причину - харчовий фактор.

Сьогодні необхідно вирішити питання щодо недопущення торгівлі швидкопсувною продукцією на Майдані, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із небезпечними інфекційними захворюваннями, масовими неінфекційними захворюваннями (отруєннями) тощо.

Існує ризик епідемічних ускладнень щодо приготування страв та харчування громадян в умовах, що не відповідають належним.

Необхідно взяти під контроль забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в центральній частині міста та:

- посилити контроль за дотриманням санітарних норм і правил на об'єктах життєзабезпечення (системи питного водопостачання, каналізування тощо);

- провести лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища в центральній частині міста, в тому числі в наметах», - йдеться в повідомленні СЕС.