За три дні киян 14 разів лякали вибухами

Маша Землянська
17 липня 2014р. 13:01

За останніх 3 дні міліція отримала 14 повідомлень про замінування тих або інших об'єктів. Всі вони виявилися хибними. За кожним таким фактом відкрито кримінальне провадження. Один з «мінерів» вже встановлений.

«Оскільки оцінити правдивість повідомлення про замінування  неможливо, кожен сигнал відпрацьовується в повному обсязі. В першу чергу на місце негайно слідують працівники патрульно-постової служби міліції - чотири людини, і обмежують доступ людей до вказаного об'єкту. При необхідності приймається рішення про евакуацію людей з «замінованих» приміщень. Терміново прямують слідчо-оперативні групи Головного управління та райуправління столичної міліції - сім чоловік, чергова група районного ДАІ - три людини, пожежно-рятувальна група – шість чоловік і при необхідності інші аварійні служби та медики.

Вказані групи забезпечуються необхідною технікою – це 7 машин. В обов'язковому порядку на місце виїжджає чергова група відділу вибухо-технічної експертизи Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Главку столичної міліції. Перевірка і знешкодження одного підозрілого об'єкту триває не менше трьох годин і обходиться державі більш ніж в три тисячі гривень. Поки на місці працюють технічні служби, оперативні працівники встановлюють особу, яка телефонувала, та приймають заходи щодо її затримання. Враховуючи серйозність такого правопорушення і збитки, які несе держава, законодавці вивели це правопорушення в окрему статтю Кримінального кодексу – ст. 259 «Свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об'єктів власності», яка передбачає штраф або позбавлення волі на строк до 8 років. Крім того, «хуліган» оплачує всі витрати, пов'язані з виїздом. А якщо було «заміновано» торгівельне підприємство - то і можливі збитки», - звітують у прес-службі міліції.

З початку 2014 року отримано близько 80 повідомлень про замінування. Відкрито 62 кримінальних провадження, п'ятьом особам оголошено про підозру.

 

 

Теги: Київ