Чим відомі нові радники Кличка

Маша Землянська
17 липня 2014р. 13:37

Чим відомі нові радники Кличка

Сюжет Максима Опанасенка для проекту Громадського ТБ


УДАР на виборах до Київради отримав не лише найбільшу кількість голосів виборців, але й найбільшу порцію негативу з боку опонентів і громадських активістів. Не дивно - під червоно-білими прапорами у депутатський корпус міста пройшла череда "нових-старих" облич від "Блоку Леоніда Черновецького". Не помітити цього було неможливо.

6 червня вона поповнилася одразу чотирма радниками. Ми дістали копії розпоряджень про призначення. Радниками мера стали Ігор Ніконов, Павло Рябікін, Павло Демінський і Богдан Баласинович.

Хто ці люди?

БОГДАН БАЛАСИНОВИЧ

 

На сторінці Богдана Баласиновича у Facebook вивішений цілий послужний список.

 


 

 

У 2003-2005 він працював помічником Міністра юстиції. Останнім в той час був Олександр Лавринович.

Далі, у 2005-2006 роках, Баласинович працював заступником директора Департаменту з питань санації та банкрутства Міністерства економіки. Міністерство в той час було "під контролем" помаранчевої команди – в першій половині 2005-го його очолював Сергій Терьохін, з другої половини 2005-го до серпня 2006-го – нинішній прем’єр Арсеній Яценюк.

З 2006-го по 2007-ий Баласинович  був на посадах першого заступника директора Державного департаменту з питань банкрутства, головного спеціаліста Управління  зовнішньо-економічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів. Також - радником першого віце-прем'єр-міністра. Цікаво, що в той період – у серпні 2006-го – грудні 2007-го – прем’єром був Віктор Янукович, а першим віце-прем’єром – Микола Азаров. 

У листопаді 2011-го Баласинович очолив нацпроект «Чисте місто». За ним мали звести сміттєпереробні заводи в 10 містах країни.

Наступного року чиновник балотувався до парламенту у Чернівецькій області – від УДАРу. Ми знайшли ще одну цікаву сторінку у біографії Баласиновича – він був помічником нардепа від «Партії регіонів» і сестри екс-очільника Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна Юлії Льовочкіної.

Сам Баласинович цю інформацію підтверджує, але додає – ця посада йому потрібна була для успішної реалізації проекту «Чисте місто». Юлія Льовочкіна, в якості нардепа, є автором законопроектів, що стосуються утилізації сміття.

Відтак, аби мати доступ до Верховної Ради, Баласинович і отримав «корочку» помічника Льовочкіної.

Будь-який зв’язок – і власний, і мерський - з колишнім главою Адміністрації Президента Баласинович спростовує.

Попри це у ЗМІ раз по раз виринають матеріали про тісний зв’язок київського мера з Сергієм Льовочкіним.

ІГОР НІКОНОВ

 

Ігор Ніконов відомий киянам як очільник і співвласник будівельної фірми "К.А.Н. Девелопмент". "Паркове місто", "101 Tower", "Ocean Plaza", "Arena City" і "Respublica", котру зараз зводять біля Одеської площі – це об’єкти його компанії.

Проект «кремнієвої долини по-українськи» - «Біонік Хілл» у Біличанському лісі – будувати має також «К.А.Н. Девелопмент». Разом з цим, вже кілька років, група активістів-антизабудовників регулярно виходить на акції протесту під Адміністрацію Президента і Київраду – проти забудови цього лісу. Так, вони не борються з конкретним об’єктом, але намагаються зберегти зелену зону від вирубки.

Як Ніконов потрапив у команду Кличка? У інтерв’ю виданню"Форбс" у грудні 2012-го він розповів про давню дружбу з новообраним мером міста. А ще – про своє колишнє партнерство з нардепом-регіоналом Василем Хмельницький, котрий свого часу запропонував компанії Ніконова ділянку для комплексу "Паркове місто" і колишнім регіоналом Вадимом Столарем, котрий на виборах 2012-го програв місце в Раді Олександру Бригинцю.

ПАВЛО ДЕМІНСЬКИЙ

 

Різні видання називають Павла Демінського однаково – «бізнес-партнер родини Кличків».

Новий радник мера дійсно разом з братом Віталія Кличка Володимиром входив в число співзасновників цілої низки фірм - ТОВ "Кватро М", ТОВ "Терра Нова", ТОВ "МБ Україна". В усіх трьох Демінський значиться і зараз, а в "Кватро М" - досі разом з Кличком.

 

Ще Демінський відомий як екс-депутат Київради – він пройшов туди у 2008-му від «УДАРу». Щоправда, вже у вересні 2010-го достроково припинив свої повноваження. Причини цьому – невідомі.

Основним місцем роботи Павла Демінського є ТОВ «Чорноморська інвестиційна група», де він є гендиректором і співзасновником.

ПАВЛО РЯБІКІН 

Павло Рябікін – юрист і нардеп від «УДАРу».

В інтерв’ю "Форбсу" у серпні 2013-го Рябікін, як і Ніконов, розповів про давнє знайомство з Віталієм Кличком - у 1995-му, коли боксеру-початківцю знадобилася юридична порада.

За інформацією з його офіційної сторінки на сайті Ради, на момент обрання депутатом у 2012-го, Рябікін працював заступником директора – начальником порту ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт".

Зараз же Рябікін значиться співвласником цього ТОВ.

 


 

У 2002 році фірма отримала в оренду дві земельні ділянки на Лютневій (Жуків острів) площею 4,54 гектари, у 2003 – му ця ж ще 11,3 гектарів. . На виділених ділянках зараз знаходиться яхт-клуб «Маячок».

У 2006-му, за рішенням Київради, вже сам Рябікін отримав 0,1 гектар на Радченка, поруч з Кадетським гаєм. Разом з ним такі ж ділянки отримав цілий ряд людей, частина з яких, разом з Рябікіним, входить в число співзасновників «Обслуговуючого кооперативу «Олександрівський» у Києві, на Кіквідзе.

На одній з виділених ділянок згогодом реєструється кооператив «Совські ставки». Директором кооперативу нині значиться Олена Коломієць. Вона ж очолює ОСББ «Шовковична, 22», де Рябікін – співзасновник.

У 2010-му «Совським ставкам» Київрада вирішила передати 15 гектарів землі…на тому ж таки Жуковому острові. При чому, частину з цих земель – за рахунок раніше виділених для «Зеленого порту».

 


 

 

В чому різниця? «Зелений порт» отримав ділянку під об’єкт рекреації. Ним став яхт-клуб. «Совські ставки» ж отримали землю під житлову забудову.

Це викликало протест київської прокуратури, яка і подала позов до Окружного адміністративного суду міста. Суд визнав рішення Київради незаконним. Але наступний – Апеляційний – цю постанову колег скасував. А третій – Вищий адміністративний – підтвердив легітимність рішення апеляції.

 

Зараз справа має розглядати у Верховному суді.

@@@ 

Паралельно, прокурори надіслали протест до Київради. В розпал революції в Києві – у лютому – тодішній секретар Київради Галина Герега підписала проект рішення про відхилення цього протесту.

 


 

 

Найвірогідніше, це питання має розглядати Київрада вже нового скликання, обрана у травні. Яка, нагадаємо, має «УДАРну» більшість.

Кожен з нас міг би в режимі он-лайн подивитися власника тієї чи іншої ділянки в Києві, що знаходиться в приватній власності - якби депутати таки вирішили жити по-новому. Вже 3 сесійний тиждень у Верховній Раді лежить та не виноситься на голосування законопроект № 4728, покликаний відкрити інформацію про володіння нерухомим майном в Україні.

Ще раз нагадаємо - якби так сталося, то вже в 2 кліки українці отримали б змогу дізнатися, в кого та на якій підставі та у кого була придбана та чи інша земельна ділянка. Сподіваємося наступного тижня законопроект таки винесуть до сесійної зали і голосування за нього стане справжнім тестом на чесність для кожного депутата.