Суд повернув бабусям квартири на Прорізній

Маша Землянська
18 липня 2014р. 12:15

Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури та залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким визнано недійсним незаконний продаж квартири пенсіонерів-інвалідів у центрі Києва. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

"Спірна квартира на вулиці Прорізній загальною площею 123 квадратних метрів належала двом літнім киянкам – 95-річній матері - інваліду війни 1 групи, учаснику оборони Києва, та її 62-річній доньці - інваліду 3 групи. Скориставшись тим, що у квартирі тривалий час ніхто не проживав (донька у цей час доглядала за старенькою матір’ю у лікарні) зловмисники спланували шахрайську схему заволодіння їхнім житлом. Для цього злочинці підробили паспорти жінок та оформили на підставну особу фіктивне доручення на право розпоряджатися усім належним їм майном. У подальшому шахраї незаконно продали квартиру стороннім людям, отримавши за неї 2,3 мільйони гривень. З метою захисту майнових та житлових прав пенсіонерок органи столичної прокуратури вступили у судовий розгляд цивільного позову щодо визнання недійсними договору доручення та укладеного на його підставі договору купівлі-продажу вказаної квартири.

Після тривалого судового розгляду Шевченківський райсуд столиці задовольнив позов у повному обсязі. Ухвалою Апеляційного суду столиці вказане рішення залишено без змін. Наразі столична прокуратура готує ще один позов щодо фактичного повернення потерпілим їхнього житла", - йдеться в повідомленні.

За фактом заволодіння квартирою пенсіонерок розпочато кримінальне провадження за шахрайство та викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження.

Теги: Київ , гроші , квартира