Рейтинг: 57% українців вважає, що з Росією - війна

Маша Землянська
22 липня 2014р. 11:22

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», більше половини опитаних - 58%, вважають, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби, а половина - 49%, вважають що до цього має причетність оточення колишнього президента Віктора Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів - 28%, та на місцевих олігархів - 24%, кожен п’ятий - 18%, вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15% - радикальні нацiоналiстичнi організації, 11% - західні спецслужби, 6% - українські спецслужби, за інший варіант – 4%, не визначилися із відповіддю – 11%.

У порівнянні із квітневим опитуванням, у питанні щодо збройних протистоянь на Сході, зросла кількість тих, хто вважає причетними до них оточення колишнього президента, Партії регіонів, західних та українських спецслужб. Натомість зменшилась кількість тих, хто вважає причетними до протистоянь на Сході місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади.

На питання «Як би Ви оцінили сьогоднішній стан відносин України та Росії» більшість - 57%, вважають, що це війна, кожен п’ятий - 19%, - політичний конфлікт, 8% - тимчасове непорозуміння, 6% - економічний конфлікт, 1% - інше, 9% - не визначилися щодо цього питання. При цьому переважно як війну оцінюють сьогоднішні відносини двох держав в усіх регіонах, крім Донбасу і Харкова – в цих регіонах стан відносин вважають політичним конфліктом.

Більше половини опитаних - 58%, вважають, що Україна має повністю закрити кордон з Росією, 34% - проти цього, 8% - не визначилися. Закриття кордонів переважно підтримують в усіх регіонах, окрім Півдня, Харкова і Донбасу.

При цьому половина респондентів - 49%, вважають, що необхідно запровадити візовий режим з Росією, 41% - проти цього, 10% - не визначилися. Проти візового режиму з Росією найбільше висловлюються мешканці Півдня, Харкова і Донбасу.

Переважна більшість опитаних -75%, підтримують унітарний устрій України, 12% - федеративний, 13% - не визначилися. Впродовж останніх 3 місяців спостерігається збільшення прихильників унітарного устрою (з 69% у квітні до 75% у липні). Унітарний устрій країни найменше підтримують на Донбасі, жителі міст та російськомовні респонденти. Донбас – єдиний регіон, де відносна більшість респондентів - 40%, підтримують федеративний устрій (29% - унітарний, 31% - не визначилися). В усіх інших регіонах України переважаючою є підтримка унітарності держави.

Теги: Київ