За останні дні у Києві 3 дітей вчинили самогубство

Маша Землянська
24 липня 2014р. 11:08

Впродовж останніх кількох днів у Києві троє дітей покінчили життя самогубством.

«Так у Подільському районі столиці, на спецлінію «102» надійшло повідомлення, що з дванадцятого поверху одного з будинків по вулиці Гонгадзе випав 15-річний підліток. На місце події негайно виїхали правоохоронці.

Після огляду місця події та проведення першочергових заходів, слідчі призничили ряд експертиз аби остаточно встановити причину смерті хлопця. Водночас з цим оперативники намагаються встановити мотив такого вчинку.

Вивчивши в соціальних мережах інтернет-сторінку хлопця, правоохоронці встановили, що він цікавився питаннями життя і смерті. Збирав відеоролики, фотографії, що змальовують смерть.

Окрім цього, за свідченнями його не численних друзів, стіни під'їзду не життєстверджуючими, а інколи і зовсім суїцидальними виразами обписав саме загиблий.

Також було встановлено, що о третій дня хлопець ще спілкувався з батьками по телефону, сказав, що затримається, мовляв, хоче погуляти. Та вже о десятій годині вечора брат загиблого побачив з вікна труп брата на асфальті. За попередніми висновками хлопчик викинувся з даху», - йдеться в повідомленні міліції.

Нажаль, кількість таких сумних та жахливих прикладів кожного року зростає. І провина за це, в першу чергу, лежить на байдужості батьків. Адже психологи стверджують, що у суїцидальної поведінки підлітків завжди є основні тривожні сигнали. Саме на них батькам слід звернути увагу. Замислитесь, можливо Ваша пильність врятує дитину. Тож батькам слід стривожитись, якщо:

- у дитини немає друзів, вона практично ні з ким не спілкується і з батьками не буває відвертою.

- дитину нічого не цікавить. На будь-яке питання у нього одна відповідь "Мені все одно". До речі, батькам в цьому випадку іноді здається, що у них ідеальна дитина. Це небезпечна помилка. У підлітка повинні бути хоч якісь захоплення. .

- вас має насторожити, коли малюк любить хворіти і постійно придумує собі страшні хвороби. Батьки поступово звикають до "придуманим" хвороб і не звертають на них уваги. І тоді підліток переходить до більш відчайдушних вчинків. Деякі діти роблять спроби самогубства не з метою звести рахунки з життям, а лише полякати батьків. Вони сподіваються таким чином звернути на себе увагу вічно зайнятих дорослих. Проте, на жаль, іноді швидка не встигає вчасно і "смерть не по справжньому…" стає реальністю.

- і найбільш тривожний симптом, це коли дитина часто уявляє, як всім буде погано, якщо він помре. Як показує практика, дуже часто причина для самогубства буває надумана або зовсім дріб'язкова. Вона служить лише останньою краплею для дитини, що зневірилася. А дійсна причина криється далеко всередині, і батьки можуть її навіть не помічати.

Діти, яких вдалося врятувати, розповідають, що думка про самогубство відвідувала їх досить часто. Спочатку це була лише фантазія. Але коли дуже часто про щось міркуєш, то ідея вже не здається такою абсурдною. І поступово фантазія набувала все більш реальних рис. У результаті будь-яка дрібниця може послужити поштовхом до цього страшного вчинку. Тому, якщо ви помітили у підлітка такі фантазії, не намагайтеся вирішити проблему самостійно. Тут без досвідченого дитячого психолога не обійтися.

І пам’ятайте, що дитина повинна вміти вихлюпувати негативні емоції, а не замикатися. Частіше проявляйте до нього ніжність. Нехай малюк бачить, що ви його дуже любите і завжди готові прийти на допомогу. Так само дитина повинна бачити, що батьки теж іноді відчувають біль або страх. Частіше жалійте один одного.

Намагайтесь зацікавити чим-небудь дитину. Тільки не нав'язуйте йому гуртки та секції на свій смак. Пропонуйте різні варіанти, а він хай вибере захоплення до душі.

Не забувати про те, що у вас є дитина, навіть коли дуже зайняті. Регулярно демонструйте свою любов і турботу. Адже саме вони разом з вашою увагою можуть врятувати дитяче життя, навіть на останній межі.

Теги: Київ , діти , смерть