"Київавтошляхміст" у суді: Щодня тричі миють мости

Маша Землянська
28 липня 2014р. 14:15

КП «Київавтошляхміст», яке відповідає за всі  шляхопроводи столиці, в суді доводило, що київські мости цілодобово охороняються, влітку тричі на добу їх миють, а взимку під час снігопадів чотири рази на добу посипають сіллю та піском. Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на рішення Господарського суду міста Києва від 7 липня.

"Ці послуги комунальники включили до калькуляції, встановлюючи для провайдерів плату за користування кабелями через київські мости. Один із провайдерів – ТОВ «Телесистеми України» – в суді довело, що встановлена у 2009 році плата у 19 тисяч гривень в місяць була завищеною. Ця фірма проклала свої кабелі на чотирьох мостах – Південний міст, Московський міст, міст Патона і міст Метро.

Зокрема, комунальники включили до калькуляції 2,25 мільйони гривень на охорону мостів у 2009 році, хоча такі послуги взагалі не  надавалися.

Калькуляцією при прибиранні було враховано 33 снігопади, механізовану посипку мостів у снігопади 6 разів на добу, ручну посипку у снігопади 4 рази на добу, миття проїзної частини влітку 3 рази на добу, ручне прибирання влітку 1 раз на добу. Але жодних доказів на підтвердження того, що ці всі заходи проводилися, суд не отримав.

Також «Київавтошляхміст» завищив обсяг і вартість солі. Комунальники вказали, що купили 3435,5 т по 497,7 гривень за тонну, тобто загалом на 1,71 мільйон гривень, хоча насправді було закуплено 1548 т по 215,40 грн/т, загалом на 341 тисяч гривень. Тобто, витрати на сіль завищено у 5 разів (на 1,37 мільйони гривень).

Так само завищено витрати на пісок. «Київавтошляхміст» вказав, що закупив 1500 т піску на 75 тисяч гривень, хоча насправді було куплено 240 тонн піску загалом на 9620 гривень. Таким чином, витрати на пісок завищено у 7 разів (на 65 тисяч). Крім того, у 2009 році було використано всього 32,6 тонн піску, а не 1 500 тонн, як це передбачено калькуляцією.

Отже, суд дійшов висновку, що якби був конкурент на вказаному ринку, «Київавтошляхмост»  не зміг би встановити необґрунтовану вартість утримання мостів, де прокладені канали для комунікаційних мереж.

АМКУ оштрафував КП «Київавтошляхміст» за це на 34 тисяч гривень, які мають бути сплачені до держбюджету", - йдеться в повідомленні "Наших грошей".