Нові надбання родини Льовочкіних: Острів за Києвом

Маша Землянська
30 липня 2014р. 13:32

Нові надбання родини Льовочкіних: Острів за Києвом

Розслідування «Свідомо» для антикорупційної програми «Наші гроші»

У червні, в розпал невизнаної війни з Росією і нехай поки позазаконними спробами люстрації, до редакції «Свідомо» потрапили документи, які підтверджують: родина Льовочкіних оформила на себе цілий острів.

Більше трьох заповідних гектарів на каналі біля річки Козинка під Києвом сестра екс-глави Адміністрації президента Віктора Януковича Сергія Льовочкіна – Юлія, що і сама нардеп від Партії регіонів, отримала 13-го травня.

Омріяний острів

Перша спроба подивитися «заповідний» острів успіхом не увінчалась, дорогу перегороджує паркан. Натомість, нам вдалося дістатись острова – вплав.

Нині частину затоки, яка омиває острів огородили сіткою, через яку човнам - зась. На закритій від сторонніх очей меншій частині острову ми помітили робітника. Чоловік доглядав за газоном. На великій частині суші – будівельні крани та металеві вагончики. Припускаємо, що вони для потреб будівельників

Відео з анитикорупційної програми «Наші гроші» 29.07.2014

Хто дозволив та що думають про присвоєння острову місцеві чиновники

В Обухівської райдержадміністрації відповіли так: «До відділу містобудування і архітектури Обухівської районної державної адміністрації 3 червня надходило звернення громадянки Льовочкіної Юлії Володимирівні про надання вихідних даних на проектування об’єкту будівництва. У зв’язку із невідповідністю намірів забудови вимогам детального плану території – Льовочкіній відмовлено та рекомендовано звернутись до сільради Козина».


 

В сільраді на нас не чекали: ««Ви так не дізнаєтесь. Так як зараза керівництво основне наше у відпусці. Немає голови…».

Більше розказали «Свідомо» в Держземагенстві: «Земельна ділянка площею 3,23 гектари… має цільове призначення «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд». Щоб надати більше інформації, попросили від нас згоди від власників ділянки.

«Вона зараз знаходиться на лікарняному. Вона недавно народила дівчинку. Тому  у неї лікарняний по вагітності», - одразу пояснили нам у приймальні нардепа Льовочкіної. Записали усі наші контакти і пообіцяли надати відповідь – ми на неї таки чекаємо.

Що говорить закон

Кадастрова карта показує межі виділеної ділянки. Неозброєним оком на ній видно – земля оточена водою з усіх боків. Що про це говорить законодавство? У Водному кодексі України сказано:


Під що Юлія Льовочкіна отримала острів? Під будівництво та обслуговування житлового будинку. І ні слова про гідротехнічні споруди.

З посиланнями на закон пишемо до прокуратури. Попри те, це відомство ледь не щодня хизується поверненням незаконно виділеної чиновникам і їхнім родичам землі, про остів Льовочкіних вони мовчать. А точніше пояснюють: Не є розпорядниками інформації.