Рахункова палата перевірила роботу екс-Міноборони

Маша Землянська
1 серпня 2014р. 12:11

Рахункова палата провела аудит повноти надходження до державного бюджету коштів, отриманих від реалізації військового майна Збройних Сил України. Аудитом встановлено, що Міністерство оборони України у 2012-2013 роках за участі уповноважених підприємств (організацій) державного концерну «Укроборонпром» не забезпечило ефективного управління та розпорядження державним майном, яке мало винятково військове призначення і перебувало в його оперативному управлінні. Було створено схему комісійного розпродажу майна на внутрішньому ринку через посередницькі структури, внаслідок чого приховувалася реальна вартість майна, яке надалі реалізовувалося уповноваженими підприємствами (організаціям) на зовнішньому ринку. В результаті держбюджет недоотримував доходи.

"Боєздатна військова техніка і бойова зброя (бронетанкова техніка, бойові вертольоти Мі-24, зенітно-ракетні комплекси, стрілецька зброя і боєприпаси до неї) продавалась приватним суб'єктам підприємництва, що створювало ризики загрози національній безпеці держави на тлі відсутності чіткого нормативного врегулювання порядку реалізації на внутрішньому ринку військового майна, яке мало винятково військове призначення.

Міноборони подавало, а Кабмін затверджував переліки надлишкового майна, до яких включалося військове майно, яке було придатне до використання і перебувало на озброєнні Збройних Сил України, що в сьогоднішніх умовах проведення антитерористичної операції створює ризики його дефіциту і може негативно вплинути на ефективність виконання бойових завдань.

Відчуження військового майна здійснювалося у Міноборони безвідповідально і безконтрольно, а посадові особи уникали належної відповідальності за невиконання посадових обов'язків, оскільки просто звільнялися з займаних посад.

Діяльність департаменту Міністерства, відповідального за реалізацію єдиної державної політики у сфері відчуження військового майна, у встановлених аудитом випадках містила ознаки корупції.

За таких умов Міноборони не були виконані затверджені у законах України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» і «Про Державний бюджет України на 2013 рік» планові показники надходжень від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна ЗСУ, які у 2012 році становили 301 мільйон гривень (20,8% від річного обсягу запланованих надходжень), а у 2013 році - 211,9 мільйонів гривень (36,4% від річного обсягу доходів державного бюджету).

Постійно змінюючи відповідального за процес організації відчуження військового майна, Міноборони не забезпечувало відповідної передачі документації від одного підрозділу до іншого, що призвело до втрати контролю за станом виконання укладених договорів комісій, недостовірного обліку надлишкового військового майна і невідображення відповідних операцій у бухгалтерському обліку", - йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

Інформацію про результати аудиту направлено президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів з відповідними пропозиціями. Звіт про результати аудиту надіслано керівництву Міноборони, а матеріали щодо корупційних діянь під час реалізації військового майна - до Генеральної прокуратури для вжиття заходів реагування.

 

 

Теги: Київ , гроші