МОН радить школам провести перший урок про єдність

Максим Опанасенко
4 серпня 2014р. 12:17

Міністерство освіти і науки радить школам провести перший урок у вересні на тему "Україна-єдина країна". Про це повідомляє прес-служба МОН.

"Суспільно-політична ситуація та події останніх місяців, окупація Російською Федерацією Криму, збройні акції російських терористів у східних регіонах України обумовили тему Першого уроку 2014/2015 навчального року – "Україна – єдина країна" - йдеться в повідомленні.

Урок, за очікуванням МОН, має сформувати в учнів відчуття приналежності себе до України, готовність служити країні і стати на захист державних інтересів.

"Доцільними будуть наявність елементів державної символіки в одязі вчителя та учнів, як то жовто-блакитні стрічки, та використання національного вбрання, що підкреслить єдність народу України. На урок можна запросити гостей – громадських, наукових, культурних діячів, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, батьківської громади, відомих українців. Живе спілкування з гостями, зокрема, з людьми, які є гордістю України (певного регіону, міста), має велике виховне значення" - йдеться в повідомленні.

Міністерство також радить під час першого уроку згадати про Київську Русь, Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Запорізьку Січ, Українську Народну Республіку, Помаранчеву революції та Революцію гідності. "У цей момент уроку доцільно оголосити хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави" - йдеться в повідомленні.

 

Теги: Київ