Суд повернув частинку Біличанського лісу

Маша Землянська
5 серпня 2014р. 13:16

Суд вирішив не віддавати під забудову частину Біличанського лісу, де знаходяться вісім будинків військового містечка.


"Звісно лише частина вкраденої землі повернута громаді, й ще треба побачити все рішення щоб точно зрозуміти яка саме частина, але це вже хоч щось - хоч маленька але перемога, яка принаймні дає можливість блокувати забудову й далі боротися за повернення у власність громади цього величезного простору посередині Біличанського лісу (подаємо касацію та інші позови). Цікаво лише чи нова Київська влада й далі буде нам в цій боротьбі заважати. Попри всі свої обіцянки Кличко так і не дав юристу Київради вказівки визнати позов, хоча ще 24 липня громада його зловила під час сесії Київради й все ясно пояснила. Більше того, юрист Київради взагалі не з'явився на засідання подавши в канцелярію клопотання про перенесення суду, бо, бачте, Київрада має витребувати оригінал листа Міноборони про відмову від відповідної землі з Київзему.

Проте, попри те що Київрада так і не визнала позов, попри протекцію бізнесу Василя Хмельницького новими очільниками Києва й попри його особисті "аргументи" для суду, деякі докази злочину були настільки очевидними, що Хмельницькому вдалося домовитися з судом лише частково. Адже, хоча в нас люстрація й не відбувається, в пост-революційній Україні, при належному висвітленні питання, суду складно проігнорувати той факт, що про існування 8 житлових будинків військового містечка, разом з їхніми мешканцями, при передачі відповідної землі Хмельницькому просто "забули". Тому, посилаючись на цей факт, суд і задовольнив позов, але лише частково - скасував виділення тієї частини землі, що належить до відповідних будинків, а решту лишив у Васі Хмельницького", - пише на своїй сторінці у Facebook депутат Київради Юрій Левченко.

Боротьба за Біличанський ліс триває з 2008-го року. Активісти виступали проти роздачі лісу Коцюбинською селищною радою, а Вищий  адміністративний суд визнав цю роздачу законною. Тим самим суд дозволив розширити межі селища Коцюбинського з 87 гектарів до чотирьох тисяч за рахунок лісу. У березні 2013-го року прокуратуроа Ірпеня подала 426 позовів про скасування рішень Коцюбинської селищної ради та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки у Біличанському лісі площею майже 60 гектарів. І це тільки з початку 2013-го року.