ГПУ взялася за менеджерів "Родовід Банку"

Максим Опанасенко
5 серпня 2014р. 15:25

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно колишніх службових осіб "Родовід Банк" та одного з комерційних товариств. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Відділом захисту фінансово-економічних інтересів держави Генеральної прокуратури України розпочато кримінальне провадження стосовно колишніх службових осіб АТ "РОДОВІД БАНК"та одного з комерційних товариств за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). Установлено, що службові особи АТ "РОДОВІД БАНК" за відсутності відповідних повноважень уклали із приватним товариством депозитний договір із суттєво завищеними відсотками" - йдеться в повідомленні.

Внаслідок таких дій, за повідомленням ГПУ, банк, що має державну частку, переплатив чверть мільярда гривень відсотків.

Нагадаємо, що у січні ГПУ заявило про завершення перевірки законності використання коштів наданих Нацбанком "Родовід Банку" в якості рефінансування. Прокурори знайшли порушення і виявили значні збитки державі.

Також варто нагадати про те, що ще 5 липня 2013-го було затримано екс-нардепа від БЮТ та Партії регіонів Олександра Шепелєва, якого українські правоохоронці в тому числі звинувачують у махінаціях навколо "Родовід Банку". Влітку цього року Шепелєв втік з-під варти.

 

Теги: Київ