Як на Майдані знову розгорілася "війна" (відео)

Максим Опанасенко
7 серпня 2014р. 12:51

Як на Майдані знову розгорілася "війна" (відео)

"Чьо ти знімаєш? Я тєбє камеру зараз розіб'ю нах!".

Кілька десятків чоловіків - в камуфляжі і масках - через півроку після закінчення Революції гідності - знову длубають бруківку і розливають "коктейлі Молотова" на Майдані. В сотні метрах від них, на Хрещатику, комунальники розбирають намети і барикади - під прикриттям дужих чолов'яг у помаранчевих жилетах. І ті, й інші приїхали з самого ранку, одразу взявшись до роботи. Ніяких офіційних попереджень не було, хоча протягом останніх кількох місяців і мер Віталій Кличко, і київська та Генеральна прокуратура декілька разів заявляли про небезпечність "залишенців Майдану" і необхідність звільнити центр міста.


 

 

"Майдан зачищають, суки!". До "Шоколадниці" на Хрещатику стягують шини. Підпалюють. Їдкий чорний дим, знайомий киянам з зими, знову накриває центр міста.

Периметр одразу закривають собою бійці батальйону "Київ". Вони в камуфляжі, бронежилетах, зі зброєю - за діями "майданівців" спостерігають мовчки. Міліції не видно.

"Смерть ворогам!" - кричить молодий хлопець в майці з тризубом і маскою на обличчі. В батальйон летить перший "коктейль Молотова".

Вогонь ділить Хрещатик навпіл, рятувальники не встигають його гасити. Кожні кілька хвилин лунають потужні вибухи. "Газові балони, с*ука" - спльовує собі під ноги середніх років чоловік, що знімає все на мобільний.

Кияни стягуються до комунальників - не допомагати - знімати на телефони. "Майданівці" починають збирати каміння.

"Помчали!" - зривається міцний "комунальник". Кілька десятків його "колег" так само відступає. Між ними ходить головний по благоустрою в Києві - Сергій Садовий. Загалом комунальні служби - його профіль. Чиновник ні з ким не говорить, спостерігає.

Мешканці Майдану впритул наближаються до батальйонного ланцюга. Кидають каміння - особливо не ціляться. Шмат бруківки "прилітає" в ногу хлопцю в шортах і фотоапаратом. Він присідає, його накриває димом.

"Київ" мовчки відходить - спочатку до Прорізної, згодом - вище, де сідають в свої буси.

"Майданівці" улюлюкають, кричать "Слава Україні" і починають бити палицями по металевим стовпам.

 

"В машину - бегом-бегом-бегом!". "Помаранчеві жилети" спішно пакують в автобуси. З боку Майдану на повній швидкості тікають два пожежні КАМАЗи. Одному з них перерізали шланг.

Багато матюків навколо. "Для чего тут стоять?" - підходить до "майданівця" з палицею чоловік у білій сорочці з пакетом в руці, - "Вот для чего?". "Я тебе зараз...с*ука, нах*уй звідси пішов, падла, бл*ть!" - відповідає той. До нього одразу приєднуються засмаглі "однодумці" з палицями і "коктейлями".

Вантажівка з краном, що стояла на розі Прорізної і Хрещатика та намагалася прибрати металевий вагончик з вулиці, втекти не встигає. "Майданівці" одразу вилазять на вагончик і лупають палицями. Далі - висаджують водія і намагаються самостійно впоратися з краном.

Пожежа не згасає - в неї продовжують підкидати шини.

"Не для этого я три месяца зимой тут стояла!" - кричить похилого віку жінка. "Майдан должен стоять. И пусть Кличко и Ялупукич это знают!" - відповідає їй інша, вже покрита кіптявою, жіночка.

Теги: Хрещатик , дим , пожежа , війна , революція , Майдан , Київ , сутичка